Artefakty podczas używania AQQ itp

Witam. Od jakiegoś czasu już problem występuje, jednak myślałem, że to wina programu CursorXP zainstalowanego na Windows 7. Program usunąłem, ale problem został.

Co jakiś czas, nagle coś się przestawiało, i zamiast kursora pojawiał się bliżej niezidentyfiowany obraz

kursorg.png

Co najlepsze, obraz ten ruszał się przy naciśnięciu przycisku myszy (!) i wyglądał jak przeglądana niedawno strona internetowa. Ruch polegał na ‘przewijaniu’ strony (jakby przesuwać stronę scrollem). Zwykle na raz ‘psuło się’ kilka rzeczy, głównie było widać to na AQQ:

kursor2.png

Może problem leży w Hardware, a dokładniej w samej karcie graficznej. Zbootuj z pendriva sobie Damn Small Linux

http://www.damnsmalllinux.org/index.html

waży strasznie nie dużo, a powinieneś móc ocenić czy to jej wina.

Ale co mi to da? To sie nie robi na zawołanie, czasem jest 2 razy w tygodniu, a czasem miesiąc jest spokój.

Przepraszam nie zauważyłem zwrotu “Co jakiś czas” i sądziłem że masz taki nieustannie. Możesz również spróbować zaktualizować DirectX przez webowy instalator oraz sprawdzić logi “Dziennika Zdarzeń” w momencie występowania takiego efektu.

Karta graficzna wysiada i tyle w temacie.

Nie koniecznie wysiada, może się przegrzewać. Ta druga opcja jest bardzo prawdopodobna jeżeli karta robi to “raz na jakiś czas”.

Proszę - http://img121.imageshack.us/img121/2346 … nieftn.png

Podczas spoczynku, tylko przeglądarka. IMO temperatury są ok, ten model grafiki ma to do siebie, że jest zawsze ciepły.

No nie wierzę że nie wiecie co dolega mojemu kompowi :stuck_out_tongue:

Też używam AQQ ale nigdy mi się takie coś nie przydarzyło.

System aktualizowany? Internet Explorer najnowszy zainstalowany ?

Dzieje się tak tylko z AQQ czy inne programy też mają takie artefakty ?

Na sprzęcie się nie znam ale może to być wina karty graficznej tak jak pisał kolega wyżej.

Spróbuj może po dociskać “bebechy” być może coś luźno siedzi skoro temperatury są ok.

Tak, wszystko na bieżąco aktualizowane. Aż tak widoczne jest tylko na AQQ z tego co zauważyłem, nie odpalałem każdego programu po kolei żeby sprawdzić czy w innych występuje :stuck_out_tongue: Czasem na pasek Startu narzucone są takie pasy. Już wcześniej miałem problemy z grafiką, tzn ciągle je mam, wywala mi system co jakiś czas bez powodu. W dumpach widać że wywala się sterownik od grafiki, ale reinstall nic nie dawał, grafika była w serwisie, wróciła z dopiskiem że wszystko ok. Ogółem mam jej dość a szkoda bo wolę ATI od nVidii…

No to chyba znów masz problem z grafiką na to wygląda :stuck_out_tongue:

Tyle to ja się domyślam, teraz szukam rozwiązania problemu (kupno nowej grafiki nie wchodzi w grę, poza tym nie powiedziane, że by pomogło jeśli chodzi o sterowniki :stuck_out_tongue: ) Na XP miałem problemy, po przesiadce na 7 myślałem że problem z głowy, a tu nadal to samo… damn, nie jestem noobem jeśli chodzi o kompy, ale to mnie już przerasta, próbowałem już wszystkiego.

Problemów sprzętowych nie ominiesz [chyba :P] jak grafika jest uszkodzona to zmiana systemu nie pomoże :stuck_out_tongue:

Grafika teoretycznie jest sprawna, choć nie chce mi się w to wierzyć zbytnio, szczególnie że był to serwis sklepu ESC.

Hej,

Może to głupie pytanie - czy po wystąpieniu problemu daje coś ubicie i ponowne uruchomienie procesu explorer? A może wylogowanie użytkownika i powrót?

Pozdrawiam,

Dimatheus

kamil10506 , niestety nie. Dimatheus , dlaczego głupie, nie przyszło mi do głowy żeby to sprawdzić. Jak następny razem się to zrobi to spróbuję obie propozycje.

miałem podobną problem u kuzyna, odkręciłem kompa wyczyściłem wiatraczek nałożyłem nową pastę i wtedy przestało śnieżyc na jakieś parę dni, u niego pomogła tylko wymiana karty, moim zdaniem to rdzeń jest przegrzany i zaczyna wariować…

A komputer w środku pewnie nie był odkurzany z kurzu :smiley:

Wczoraj wyczyściłem kompa od środka i zobaczymy czy to pomoże.