Artefakty przy odtwarzaniu mkv

witam,

odtwarzając film w formacie matroska w WMP (albo classicu) mam dziwne artefakty na niektórych scenach. Ściągnąłem najnowsze kodeki (k-lite i xp codec), niestety problem nadal występuje. Jakieś rady?

Haali Media (Matroska) Splitter 27.03.2010 - zainstaluj sobie ten kodek …( rozmiar pliku 1,29 MB )

Miałem kiedyś podobną systuację po zainstalowaniu w/w kodeku problem przestał istnieć

Mam ten sam problem, pobrałem wyżej podany kodek lecz problem nie znikł. Po instalacji kodeka na wszelki wypadek uruchomiłem ponownie komputer. Tak wyglądają te artefakty:

artefakty2.th.png

artefakty.th.png

Matroska nie jest kodekiem (jak MPEG-1, XviD, DivX czy VP3) lecz formatem zbiorczym, do którego można “wkładać” ścieżkę (lub ścieżki) wideo + ścieżkę (lub ścieżki) audio + napisy .Pomimo powstania w 2003roku nadal jest w fazie rozwoju i nadal ma status wersji BETA.

Ponieważ jest wersją niestabilną mogą występować problemy w czasie odtwarzania . Być może problem tkwi w konflikcie kodeków - aby się o tym przekonać użyj któregoś z odtwarzaczy niezależnych ( nie korzystają z zewnętrznych kodeków ) .

Więcej na ten temat tutaj

Pobrałem jeden z programów niezależnych, konkretnie to VLC media player. Problem znikł - wielkie dzięki.