Artefakty radeon 9800

Witam

Otóż mam problem , gdy kupiłem nowy zasilacz , na ekranie podczas grania i oglądania filmów wyświetlają mi się artefakty ;/

Mój sprzęt to:

Radeon 9800

2x256 ram

Celeron 2,56 GHz

Tracer 4life 400W

Tracer 4life 400W

=D> nie, no po prostu super zasilacz sobie kupiłeś. Ten zasilacz to jest delikatnie mówiąc szajs, który ma problem z trzymaniem prawidłowych napięć, i nie zdziwię się, jak Ci zdechnie i dodatkowo jeszcze coś spali. Radzę Ci tego gniota wymienić na coś bardziej konkretnego, np. coś z OCZ, albo Chieftec. Jedna jak i druga firma ma bardzo dobre zasilacze, ja sam mam Chieftec’a i jestem bardzo z niego zadowolony, tym bardziej, że już niejednokrotnie uratował kompa przed zgonem… Jak mi nie wierzysz, że tracer jest shitem, a nie zasilaczem, to wpisz sobie w google czarna lista zasilaczy, i sam zobaczysz, że na jaką stronę byś nie wszedł, to wszędzie tracer figuruje.

czyli może to być wina zasilacza ?

Raczej tak, skoro problem pojawił się po wymianie zasilacza. Najlepiej byłoby, jakbyś podłączył jakiś inny i sprawdził, tylko coś markowego, a nie jakiegoś shita typu tracer. Może być tak po prostu, że zasilacz nie podaje odpowiedniego napięcia karcie, przez co pracuje nieprawidłowo i wywala artefakty.

Dzięki ,tylko chodzi o to że wcześniej miałem Codegen 300 W i było ok .

No to więc piszę, że może to być wina zasilacza. Zresztą przeczytaj sobie ten artykuł: http://www.trochetechniki.pl/Restarty,- … t,343.html

Bardzo dobrze, że wymieniłeś tego Codegena, bo to też jest ■■■■, tylko szkoda, że wymieniłeś shita na shita… Na zasilaczu nie powinno się oszczędzać pieniędzy, bo prawda jest taka, że zamiast np. dać 250 złotych na zasilacz, to zapłacisz jeszcze więcej, tylko dlatego, że kupiłeś dziadowski zasilacz, który się spalił i razem z nim np. procesor i płyta główna czy nawet cały komputer.

masz racje , spróbuje narazie wyczyścić zasilacz i obniżyć taktowania może coś pomoże w styczniu zaopatrzę się w jakiś zasilacz OCZ

Dodane 10.11.2010 (Śr) 0:08

masz może jeszcze jakiś pomysł na pozbycie się artefaktów .

Btw. jak wspominałem zaopatrzę się w nowy zasilacz dopiero w styczniu ;/ i muszę

jeszcze jakoś uciągnąć na tym .

Dotknij palcem podczas pracy kompa radiatora na karcie i sprawdź czy nie zaczyna czerwienić się z gorąca. Kiedyś miałem radeona 9800 i zaczął przegrzewać się, przegrzał się i pojawiały się paski w rozdzielczości większej niż 1024x768, ale później wrócił do normy (wcześniej gdy był już lepiej chłodzony wciąż miał arty). jak grzeje się pomyśl o wymianie wiatraka, nasmarowaniu na nowo pastą (mogła się zbrylić). Z tym zasilaczem to trudno powiedzieć, miałeś 300W (pewnie ok 250-280 W peak) teraz masz 400 to nawet jeśli ma ok 300 to powinien dawać radę.

O zasilaczu tracer 4 life powiem tyle że znajomym spalił płytę główną 4gb ramu i procesor :stuck_out_tongue:

PatrykDK , proszę zamieścić log z postu na serwerze hostującym i wkleić link do niego. Przeczytaj ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

witam otóż gdy zainstalowałem sterowniki omegi w filmach nie było artefaktów tylko trochę gorsza jakośc :o

Lecz nie mogłem odtworzyć żadnej gry , problemem było coś z OpenGL . O co tutaj chodzi ? Czyżby artefakty wyświetlały mi się tylko w OpenGL i direct 3d.