Artefakty w grach, różne oprogramowanie źle działa

Witam,

dzisiaj jak zwykle chciałem się porozbijać Ferrari 458 Italia po Ibizie w TDU2. Uruchamiam grę jak zwykle, ładuje się i nagle wywala do pulpitu. Próbuję ponownie - trzaski w słuchawkach, artefakty (przez chwilę myślałem że poszło GPU + monitor, bo pojawiły się punkty jak przy badpixelach). Na szczęście, monitor nadal jest sprawny, GPU po 20 minutach w Furmarku nie wydaje żadnych niepokojących objawów, więc to raczej nie to. Temperatury również są w normie. Przeinstalowałem grę, ale nic się nie zmieniło - nadal to samo (uprzednio starannie resztki wyczyściłem).

Ponadto, Opera potrafi wywalić w każdym momencie, OCCT nie wstaje (wyskakuje że za mało pamięci, a tej jest spory zapas), AQQ się sypie. Zapuszczę skan Malwarebytes’ Anti-Malwarem, może coś znajdzie.

Ma ktoś jakieś pomysły? Format najszybszy, ale w tym tygodniu komputer będzie mi potrzebny.

Po prostu skanowanie komputera,może być winny padający zasilacz,pamięć ram,czy przegrzewające się części,albo po prostu są jakieś szkodniki i wieszają cały system,zwróć też uwagę na sterowniki,czy nie są w wersji beta,to są tylko moje domysły,czy to samo się dzieje na innych grach ?,system operacyjny oryginalny ?

Instalowałeś coś ? :slight_smile: