Artefakty w wyświetlanym obrazie DELL 1537

Ok zaraz to sprawdzę

Puściłem na razie Memtest zobaczymy czy coś pokaże

Hej,

Trzeba tylko pamiętać o jednym - że programy tego typu sprawdzają pamięć RAM komputera, z której korzysta procesor, a nie pamięć RAM karty graficznej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak tak wiem o tym

Dodane 14.06.2013 (Pt) 9:10

GPU-Z niestety nie pokazuje mi temperatur karty.

Hej,

A nie masz przypadkiem przy samym dole okna możliwości wybrania karty graficznej z pola typu combi?

:arrow: Jak testy w 3DMark’u?

Pozdrawiam,

Dimatheus

W 3dmarku jest ok przeszło

Odczytałem przez inny program po 15 min. było 83 stopnie najwięcej

Hej,

Czyli karta cudownie ozdrowiała… :smiley: A całkiem serio trzeba zwrócić uwagę na jej działanie. Jeśli problemy pojawią się znowu, koniecznie wysyłaj lapa do serwisu - niech wymieniają kartę na nową.

:arrow: Jakim programem sprawdzałeś?

:arrow: Czy pokazuje on też taktowania układu oraz wartości maksymalne i minimalne?

Temperatura układu w granicach 80 stopni nie jest do końca poprawna - układ się przegrzewa, bo pewnie nie ma zapewnionego odpowiedniego chłodzenia. Sprawdź tym programem, którym odczytałeś temperaturę, czy przy przekroczeniu na przykład 80 stopni układ nie obniża swojego taktowania mimo tego, że nadal grafika jest renderowana.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No nic laptopa oddałem właścicielowi ze wskazaniem zaniesienia do serwisu.

Dziwna sprawa z tą grafiką.

Dziękuje bardzo za pomoc i podniesienie tematu.

Pozdrawiam

Hej,

Myślę, że tak będzie najlepiej - w końcu grafika wysypie się na maksa i wtedy już się z nią nic nie zrobi. A znając życie wydarzy się to kilka tygodni po skończeniu się gwarancji… :o

Dlatego pisałem jeszcze o tym taktowaniu. Ale skoro komputer oddany właścicielowi, to raczej tego już nie sprawdzimy.

Pozdrawiam,

Dimatheus