Artic Cooling FAN Pro TC lub YS Tech, Który lepszy?

Przymierzam się do wymiany coolera w mojej obudowie. Upatrzyłem sobie takie modele:

Artic Cooloing FAN Pro TC, Artic Cooloing FAN Pro 3 TC (oba z termiczną regulacją obrotów), Artic Cooloing FAN Pro 3 oraz YS TEch 80x80x25 Ultra Silent. Czy ktoś ma je w swoim kompie, co może na ich temat powiedzieć? Gdzie jest umiejcowiony czujnik temp., czy na korpusie wentyla, czy może na wystającym przewodzie (osobiście wolałbym to drugie rozwiązanie). Jak jest z ich głośnością? Gdzieś słyszałem, że te Artic Cooling posiadają ceramiczne łożyska i wytrzymują 163000 h pracy. Czy jest to w ogóle mozliwe, oczywiście przy wączonym kompie po kilka godzin dziennie.

Witam

Niestety co do wentyli wypowiadzieć się nie mogę bo ich nie znam, ale na to pytanie mogę ci odpowiedzieć.

Tak to jest możliwe, ceramiczne łożyska oznaczają, że wyłożenie łożyska jest wykonane z ceramiki (prawdopodobnie tlenku aluminium), a kulki (jeżeli to łożysko kulkowe) są stalowe. Czas pracy jest średnią wyliczoną, test obejmuje od kilku dni do kilku miesięcy ciągłej pracy, a więc te 163 tys. godzin to powinno być takie optimum bezawaryjnej pracy dla danego typu łożyska