Artykuł dla tych, którzy mówią o Neostradzie źle

A więc tak, większość ludzi tzn. młodzież uważa że Neostrada TP to wielki badziew.

  • bo się rozłącza co 24h

  • bo jest denerwujące łączenie się przez aplikacje Neo z internetem

  • że niby są wolne transfery ^^

że niby co jeszcze?

  • że czasem (raz na ruski rok) są jakieś godzinne przerwy z dostawą Internetu?

I To was denerwuje w tej całej neostradzie?

Ekhm… no to już wam tłumacze:

  1. „bo się rozłącza co 24h”

Rozłącza się dlatego bo wiadomo komputer musi zmienić IP i to następuje co 24h. Gdy komputer włączymy o 10:00 i cały dzień i noc bez restartu będzie pracował to następnego dnia o tej samej godzinie zmieni IP .

  1. „Denerwujące łączenie się przez aplikacje NEO z Internetem.

Otóż wynaleziono na to lekarstwo :wink: Program AutoConnect

8dz3fc6.jpg

Gdy odpalamy komputer program uruchamia się automatycznie przy starcie systemu i po krótkiej chwili sam automatycznie łączy się z Internetem, wznawia zerwane połączenia, wyświetla statystyki.

7xto561.jpg

  1. „Wolne transfery”

Ja szczerze wam powiem nie spotkałem się z czymś takim. Zawsze jak coś pobieram np. ze strony „DobreProgramy” Zawsze max prędkością leci. Ale to też zależy od serwerów, i od użytkowników ile ściąga w danej chwile z tego samego serwera to chyba logiczne że wtedy nie będziesz miał max prędkości jak serwer będzie przepełniony. Ale to chyba każdy wie :slight_smile:

  1. „przerwy w dostawie Internetu na jakieś 30 – 60 minut”

No tu powiem szczerze że dwa razy mi takie coś się zdarzyło raz to w nocy ale komu w nocy jest potrzebny pilnie Internet. I drugi raz jakoś po południu ale to chyba coś na ulicy w skrzynce majstrowali :wink: I takie przerwy to naprawdę nie są sprawą aż tak denerwującą. Chyba każdy może zawsze te 30 – 60 minut wytrzymać jak coś bez Internetu.

Co was jeszcze denerwuje w Neostradzie?

Wypowiadajcie się w postach :slight_smile:

Pozdrawiam.

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

josiok

Proszę nie używać w postach kolorów zastrzeżonych dla Administracji.

Agaton

No ale co z tego? Po co napisałeś o tym, co praktycznie każdy użytkownik neostrady wie? A lekarstwem na te wszystkie problemy jest modem/router, na przykład Livebox. Nie wiem. Bez sensu ten artykuł.

SCPx

no większość wie ale zdarza się też dużo przypadków gdzie naprawdę tego ludzie nie wiedzą i nie potrzebnie gadają…

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

Załóż bloga sobie i napisz o tym, kazdy o tym wie.

  1. w nocy śpie, więc mnie to obchodzi jak zeszłoroczny śnieg

  2. nie używam, nie mam problemu

  3. jakoś nie zauważyłem spadku transferu

  4. bujda na resorach

Nic mnie nie denerwuje. Jak się wie jak używać to nie ma problemu…

Widzisz josiok , każdy uważa, że bez sensu, jest ten Twój artukuł.

OMG ludzie nie każdy jest takim super zaawansowaym userem neo, że zna każdy nieoficjalny program do obsługi tego łącza, ten program AutoConnect fajna sprawa, wielu ludziom może się przydać :slight_smile:

Co do samej neo, miałem, zachwalać nie będe, pozatym cena tego łącza jest wręcz śmieszna :slight_smile:

josiok nie przejmuj sie tymi typami co powyżej pisali.

Sami by ruszyli tyłki i napisali coś pomocnego innym … krytykować ta każdy potrafi.

A to czego dotyczy ten temat jest pomocne tylko “początkującym” użytkownikom neo … a takich mało jest :]

Ale BRAWO za chęci …

pozdrawiam

Tego typu tematów jest na pęczki w internecie. Większość wątków pojawia się przy każdym problemie związanym z neostradą na tym forum. Jest w internecie serwis dotyczący neostrady, nawet forum na jej temat. Już nie mówiąc, że tutaj też są takie tematy.

Jeśli kogoś interesuje zakup lub poprawa działania neostrady, na pewno znajdzie wiele na ten temat.

A na marginesie. To do czego potrzebny jest punkt 3 i 4 początkującym użytkownikom?

Pomijając fakt, ze parę głupotek powielasz - było już wielokrotnie o tym pisane …więc :roll:

  1. rozłączenie co 24h - rozłącza nie komputer a modem i/lub niektóre routery …wszystko zalezy od softu. Dlatego też często wykorzystywanym trickiem na to jest korzystanie właśnie z routera do podtrzymywania połaczenia.

  2. wystarczy dopowiednioskonfigurowany dial-up …i nie trzeba wcale aplikacji neo czy autoconnecta (chociaż ten może się przydać ze względu na statystyki etc.)

  3. transfer jaki jest, to jest …i nie zawsze zgadza się z zadeklarowanym.

Pomijam fakt iż często zależy od serwera z jakiego ściągamy …ale sporo bywa problemów wynikających z kiepskiego stanu/uszkodzenia linii abonenckiej, uszkodzeń/zwiech na DSLAMie, uszkodzenia routera brzegowego, przeciążeń fragmentów sieci szkieletowej etc.

A wiadomo …serwis tp do błyskawicznych nie należy.

  1. “raz na jakiś czas” - w przypadku tp, u jednego to jest np. raz na kilka dni, u innego zaś kilkanaście a nawet kilkadziesiąt razy na dzień.

A i są przypadki, że ludzie wpadają w tzw. “czarną dziure” - są to niezwykle dziwne i trudne do wyjaśnienia przypadki problemów najczęściej natury formalnej, których rozwiązanie zajmuje nawet po kilka miesięcy …albo i więcej.

Cena Neo też do najniższych nie należy …polityka firmy nastawiona tylko na złapanie nowego klienta …i raczej olewanie już posiadanego.

W efekcie daleki był bym od chwalenia jej w niebogłosy.

BTW

Wciskanie kitu, że neo jest wporzo tylko dlatego że u mnie działa ok uważam za nieco śmieszne. Fakt, sporo problemów z nią wynika z błędów użytkownika …ale jest też od groma tych od użytkownika niezaleznych - a tym telekomuna już się przecież nie będzie chwaliła.

Niedowiarków zachęcam do pracy w TP - sami się przekonają :stuck_out_tongue:

josiok Widać że niedawno przesiadłeś się z modemu na neostradę :smiley:

Rozumiem że jesteś zachwycony, ale pamiętaj że każdy ma inne potrzeby i wymagania względem internetu i nie każdy będzie z neo zachwycony

A najbardziej prawdopodobne jest to że neo Ci ładnie śmiga tylko dla tego że mieszkasz blisko centrali lub z jakichś innych powodów, niezależnych od TP :smiley: Życzę Ci tylko żebyś za pół roku nadal był tak zadowolony, i nie doświadczył np. losowego działania usługi, raz jest a częściej nie ma, nie można się zalogować do sieci o określonych porach itd.

Jak ta neostrada tak cudowna, to może mi ktoś powie kiedy będą w pełni zgodne sterowniki do mojego modemu Thomson.

Te co są teraz na siłę przerobiono na XP, ba przerobiono chyba tylko nazwę.

A w ogóle to temat do bani.

Bo jeśli komuś dobrze modem współpracuje z systemem, to na stronie mikrosoftu może znaleźć jak skonfigurować połączenie z neostradą, żeby nie było potrzeba instalować aplikacji dostępowej.

Pół roku walczyłem z tym modemem i dopiero jak kupiłem router z modemem adsl internet działa jak należy.

Neostarde mam od 2 lata.

Tego właśnie tyczy się ten temat założony przeze mnie.

A Neostradowiczów przybywa a później piszą że mają problemy. Właśnie wzięły mnie takie chęci żeby napisać ten temat, a jeśli naprawdę jest ten temat nie potrzebny to proszę go wyrzucić do kosza…

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

Raczej ubywa kolego.

Ludzie wreszcie przejrzeli na oczy, i rezygnują z usług tej jakże zacnej firmy telekomunikacyjnej, jeżeli tylko mają ku temu możliwości.

Ceny wysokie, jakość świadczonych usług mierna, pomoc techniczna pozostawiająca wiele do życzenia, i jak tutaj nie przejść do konkurencji ?

Problemy, jakby się wam okres zbliżał. Neostrada jest w porządku moim zadaniem. Mi sie nigdy nie zawiesiła oraz nie miałem z nią większych problemów. Nie rozumiem waszej frustracji z powodu neostrady. Ja np. wolę taka neo niż jakiegoś lana osiedlowego między innymi dlatego gdyż na lanie zawsze są lagi w grach oraz częste rozłączenia neta(o wiele częstsze niż w neo). Problem w polsce jest taki że na razie żaden dostawca internetu na krajową skalę w polscę się nie spisał a wszyscy narzekają na tp gdyż ona ma na razie monopol w Polsce. Sieci sie obciazaja i takie sa efekty.

No cóż, neo to jedyny internet gdzie dochodzi do większości domów. No może jeszcze netia… Pomijając lokalnych dostawców np. radiowych (których to nie trawie). Jako monopol robią co robią. Przez miesiąc w moim mieście były remonty centrali - nie było dnia aby internet był dobry. W godzinach 11:00 - 22:00 nie dało sie nic robić. “Neostrada źle chodzi” to zbyt ogólne hasło - to że źle chodzi zależy od użytkownika (modem i sterowniki) oraz od centrali.

telekomunikacja to pierwsza firma telekomunikacyjna w polsce i ma wiecej lat niż ja. A teraz rządzi telefonią w Polsce :stuck_out_tongue:

w końcu ktoś powiedział to co myśli :slight_smile:

Może i Neostarda nie należy do najlepszych ale jest już o niebo lepsza od takich dostawców internetu jak “Multimedia Polska” lub takie osiedlowe kablówki gdzie internet jest beznadziejnej jakości i są blokady na pobieranie plików z internetu (tak słyszałem).

Jednym z najlepszych dostawców jest internetu jest Netia :wink:

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

To nie pisz dopóki nie sprawdzisz ok?

Przydzielenie zewnętrznego IP w małych sieciach jest zazwyczaj kwestią dopłaty ok. 5zł do rachunku za internet.

A co do samej Neostrady mam złe zdanie i tego nie zmienię 8) Pare miesięcy temu internet cały czas się rozłączał, technicy mieli najbliższe wolne terminy w przyszłym tygodniu (pracują do 16, to się nie narobią za bardzo). Wyjąsnienie sprawy i naprawa internetu trwała 2 miesiące. Szkoda, że u mnie nie ma takich dostawów jak UPC, czy Dialog na pewno bym zamienił.

a ja mam swoje zdanie i tyle powiem na ten temat ;]

Moja kumpela tak ma, gdy byłem u niej i chciałem coś ściągnąć z internetu nie chciało w ogóle się rozpocząć pobieranie (program p2p)

A mieszkam w Toruniu może tutaj jest taki kijowy internet przez te osiedlówki.

Mam neo i zero problemów :wink:

Po co go czytałeś?

II jest radiówka… :mrgreen: