Asmax BR-604 + Vista HP - problem z rozłączaniem

Witam!!

Mój problem polega na tym, że mamy stworzoną sieć na 4 kopmutery na routerze Asmax BR-604, przy czym 3 komputery mają zainstalowany Windows Xp, a mój VIsta Home Premium, i po każdym wyłączeniu komputera i po ponownym włączeniu - mój z VHP nie może się połączyć z netem, a 3 pozostałe z Win Xp bez problemu. Mało tego, GG i Skype u mnie pokazuje, że są podłączone, ale za to stron www nie otwiera.

Problem daje się “prewencyjnie” rozwiązać, przez “centrum sieci i udostępnienia” -diagnozuj i napraw, wówczas, po naprawie strony otwierają się bez problemu, no i co najważniejsze jestem on-line zaraz po włączeniu kompa.

Kolejny problem tkwi w tym, że mam dostęp do konfigu routera, ale nie mogę z pozostałą trójką zadzierać, zrobiłbym tak, że “na sztywno” przypisałbym mac adres karty sieciowej Lan do Ip i byłoby po sprawie. Problem tkwi w zdobyciu pozostałych 3 “maców” userów.

Jednak wpadłem na pomysł, żeby nie robic sobie problemów i niepotrzebnych złości, że na swojej karcie Lan w kompie, wpiszę “na sztywno” Adres Ip, bramę itp, dane wezmę z ipconfig -all.

Tylko mam pytanie, skoro router jest ustawiony na przydzielanie adresów z DHCP - i tak zawsze są te same :wink: , to czy jeśli wpiszę u siebie “na sztywno” parametry / zdobyte z ipconfig / będę miał pewność, że nie będę musiał znów korzystać z opcji “diagnozuj i napraw” ??

W innym miejscu w którym mieszkam / bo w powyższym pracuję/ nie mam takiego problemu – sieć domowa z Black AP win xp i vista hp adresy przydzielane z dhcp i nie mam problemów z połączeniem.

Czyżby Asmax zawodził??

Z góry dziękuję za odpowiedzi! !!

Pozdrawiam

MARCINR

W dniu 02.07.2008 , o godzinie 1:31 został dopisany post przez MARCINR

Nie chciałbym spalić tematu,gdyż dla mnie jest zagadką, a obiecałem sobie i postawiłem priorytet, że go rozwiąże – może z Waszą pomocą??? Wdzięczny bym był, gdyby ktoś nakierował mnie w czym tkwi błąd.

Cały czas Xpeki łączą się bez problemu, a mój z VHP po resecie routera i napraw w “centrum sieci i udostępnienia”

U siebie w Viście po odpaleniu ipconfig -all , adres Ip mojego kompa to 192.168.2.3 reszty odpowiednio 192.168.2.2 do 192.168.2.5 , maska 255.255.255.0 , brama i serwer DHCP 192.168.2.1 DNS-y / duńskiego operatora :wink: / 194.255.56.78 i 194.19.194.9

Dodam jeszcze, że przez adres bramy 192.168.2.1 nie mogę dostać się do ustawień routera, a nie znam fabrycznego adresu :frowning:

Męczy mnie fakt, że za każdym razem kiedy chcę być on-line, muszę resetować router, gorzej kiedy jego właściciel się “kapnie”

Pomożecie???

Asmax wydał nowe firmware do tego routera, które zwiększa stabilność pracy urządzenia i gwarantuje jego lepszą współpracę z najnowszym systemem operacyjnym Windows Vista. Wgraj je sobie- dostępne jest pod adresem

ftp://ftp.asmax.pl/pub/sterowniki/br-604 , a info o tym jest na stronie http://www.asmax.pl/ :smiley: