ASP.NET Machine A...?

Instalując kartę grafiki ATI 200M w nowym laptopie z oryginalnej płyty ze sterownikami zauważyłem że instalator karty graficznej instaluje podczas szybkiej instalacji:

  1. ATI Display Driver;

  2. ATI Control Panel

  3. Microsoft.NET Framework 1.1

oraz zakłada dodatkowe konto użytkownika z ograniczeniami, chronione hasłem o nazwie:

  1. ASP.NET Machine A…

którego nie widać podczas logowania się przy uruchamiania systemu. Mimo to pojawia sie okno logowania na konto administratora (wcześniej tego nie było, system startował bez konieczności logowania). Innymi słowy podczas uruchomiania komputera trzeba się zalogować do systemu klikając ikonkę profilu administratora systemu i tyle.

Pytania brzmią:

  1. Po co instalator sterowników karty graficznej instaluje Microsoft.NET Framework 1.1 i zakłada konto użytkownika z ograniczeniami, chronione hasłem ASP.NET Machine A… ?

  2. Do czego służy (w praktyce) Microsoft.NET Framework 1.1 i konto użytkownika z ograniczeniami, chronione hasłem ASP.NET Machine A… ?

  3. Czy mogę odinstalować (lub nieinstalować jest taka możliwość podczas instalacji dla zaawansowanych użytkowników - odznaczyć Microsoft.NET Framework 1.1) i usunąć to konto i co to bedzie oznaczało w praktyce ? (moge ale co tracę ?)

Wiem tyle …

Microsoft.NET Framework 1.1 - Pakiet redystrybucyjny systemu Microsoft .NET Framework w wersji 1.1 jest potrzebny do uruchamiania aplikacji napisanych przy użyciu tego systemu. System .NET Framework umożliwia tworzenie oprogramowania na urządzenia mobilne przy użyciu tzw. „formantów mobilnych ASP.NET” (dawniej używano nazwy Microsoft Mobile Internet Toolkit), obsługuje protokół IP w wersji 6 i klasy ADO.NET służące do macierzystej komunikacji przy użyciu protokołu Open Database Connectivity (ODBC) i komunikacji z bazami danych Oracle. Umożliwia także stosowanie zabezpieczeń dostępu do kodu, aby dodatkowo zablokować i odizolować aplikacje ASP.NET.

… ale nic mi to nie mówi ! tzn. jest potrzebny do uruchamiania aplikacji napisanych przy użyciu tego systemu i umożliwia tworzenie oprogramowania na urządzenia mobilne … ale jakich ?

Po prostu co to jest i do czego to służy (w praktyce, przykłady) ?

  1. .NET Framework jest potrzebny do obsługi ATI CCC.

  2. http://pl.wikipedia.org/wiki/.NET_Framework

  3. Usuń po prostu konto ASP .NET, nic się nie stanie i wszystko będzie działać.

Dzięki .NET można pisać różne programy, np. San Andreas Mod Instaler. Jest to po prostu środowisko programistyczne potrzebne do pisania i uruchamiania programów napisanych w tym środowisku.

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=581988