ASRock B75 Pro3 - 2 grafiki

(Henry179) #1

Witam, pracuje na płycie głównej ASRock B75 Pro3 do której wpięta jest grafika Geforce 660 do złącza PCI-E - 3.0. Do pracy potrzeba mi jednak pracować na Geforce Quadro FX 1800 która ma wejście PCI-E 2.0. I tu mam pytanie - czy jest możliwość aby były podłączone te dwie karty do płyty głównej na raz i w zależności od tego co mi potrzeba mógłbym pracować raz na tej a raz na tej?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedz.

(Michal Misiek12) #2

Raczej nie. Muszą chyba mieć ten sam procesor graficzny, ale to tylko tak jakoś obiło mi się o uszy. Niech ktoś mnie poprawi, jeżeli się mylę.

(Henry179) #3

Bie chodzi mi o SLI(bo wtedy na pewno musza byc takie same karty). Po prostu nie chciałbym kupować drugiego całego komputera specjalnie do tej jednej karty

(Michal Misiek12) #4

Aaaa, to spróbuj, jak masz tylko dobry zasilacz, bo nie wiem, jak z zasilaniem. W sumie to bezsensu, bo dwie karty będą działały cały czas, pomimo, że korzystasz z jednej. Wpięcie przecież karty zajmuje minutę.

A tak w ogóle, dlaczego akurat Geforce Quadro FX 1800 do pracy ?

(Henry179) #5

Quatro potrzebne mi do renderingu, zwykle karty się do tego nie nadają. Myślałem ze jak podepnę obie karty to porostu będę mógł je w zależności którą potrzebuje wyłączyć w biosie. a zasilacz jaki mam to ATX SMART 550W Modular140mm 80+

(Qba Lukaszczyk) #6

Jedyne rozwiązanie to wpięcie obu kart i przełączanie monitora. Jak chciałbyś uzyskać obraz z Quadro przez GeForce'a?

(Henry179) #7

Własnie o coś takiego mi chodzi, przepięcie monitora to nie jest problem. Po prostu chciałbym wpiąć tą dodatkową kartę i nie grzebać bez potrzeby 2x dziennie w kompie. A pytam dlatego, bo nie wiem czy jak wepnę drugą kartę do tej płyty to nic nie popsuje.

(Lewanxd) #8

Cześć,

obie karty będą pracować. Będziesz musiał w systemie ustawić wyświetlanie - tj. główny ekran.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

(Henry179) #9

Ok to ostatnie pytanie. Wystarczy przełączyć monitor w systemie? a w Biosie cos trzeba bedzie robic? i czy prąd będą brały obie karty wtedy czy jedna?

(Lewanxd) #10

Cześć,

obie żrą :frowning: w BIOSie nie musisz nic przestawiać, kiedyś się przestawiało First Display albo podobne na [AGP/Onboard/PCI]

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

EDIT. Kartą główną wtedy będzie ta w PCIE nr 1. Chyba, jeśli się mylę to poprawcie :smiley:

(Qba Lukaszczyk) #11

Nieużywana karta będzie pobierała tyle prądu, co w stanie spoczynku.

Obawiam się tylko, że problemem mogą być sterowniki (w końcu dla GeForce'ów i Quadro są inne).