ASRock B75 Pro3 - 2 grafiki

Witam, pracuje na płycie głównej ASRock B75 Pro3 do której wpięta jest grafika Geforce 660 do złącza PCI-E - 3.0. Do pracy potrzeba mi jednak pracować na Geforce Quadro FX 1800 która ma wejście PCI-E 2.0. I tu mam pytanie - czy jest możliwość aby były podłączone te dwie karty do płyty głównej na raz i w zależności od tego co mi potrzeba mógłbym pracować raz na tej a raz na tej?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedz.

Raczej nie. Muszą chyba mieć ten sam procesor graficzny, ale to tylko tak jakoś obiło mi się o uszy. Niech ktoś mnie poprawi, jeżeli się mylę.

Bie chodzi mi o SLI(bo wtedy na pewno musza byc takie same karty). Po prostu nie chciałbym kupować drugiego całego komputera specjalnie do tej jednej karty

Aaaa, to spróbuj, jak masz tylko dobry zasilacz, bo nie wiem, jak z zasilaniem. W sumie to bezsensu, bo dwie karty będą działały cały czas, pomimo, że korzystasz z jednej. Wpięcie przecież karty zajmuje minutę.

A tak w ogóle, dlaczego akurat Geforce Quadro FX 1800 do pracy ?

Quatro potrzebne mi do renderingu, zwykle karty się do tego nie nadają. Myślałem ze jak podepnę obie karty to porostu będę mógł je w zależności którą potrzebuje wyłączyć w biosie. a zasilacz jaki mam to ATX SMART 550W Modular140mm 80+

Jedyne rozwiązanie to wpięcie obu kart i przełączanie monitora. Jak chciałbyś uzyskać obraz z Quadro przez GeForce’a?

Własnie o coś takiego mi chodzi, przepięcie monitora to nie jest problem. Po prostu chciałbym wpiąć tą dodatkową kartę i nie grzebać bez potrzeby 2x dziennie w kompie. A pytam dlatego, bo nie wiem czy jak wepnę drugą kartę do tej płyty to nic nie popsuje.

Cześć,

obie karty będą pracować. Będziesz musiał w systemie ustawić wyświetlanie - tj. główny ekran.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Ok to ostatnie pytanie. Wystarczy przełączyć monitor w systemie? a w Biosie cos trzeba bedzie robic? i czy prąd będą brały obie karty wtedy czy jedna?

Cześć,

obie żrą :frowning: w BIOSie nie musisz nic przestawiać, kiedyś się przestawiało First Display albo podobne na [AGP/Onboard/PCI]

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

EDIT. Kartą główną wtedy będzie ta w PCIE nr 1. Chyba, jeśli się mylę to poprawcie :smiley:

Nieużywana karta będzie pobierała tyle prądu, co w stanie spoczynku.

Obawiam się tylko, że problemem mogą być sterowniki (w końcu dla GeForce’ów i Quadro są inne).