Asrock czy gigabyte?


(system) #1

Witam . Powiedzcie mi która z tych płyt bedzie lepsza . Interesuje mnie wasze zdanie na temat tych 2 płyt która lepsza i bardziej przyszłościowa .

http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... s_id=19199 -Asrock M3A780GHX

http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... s_id=19519 - Gigabyte MA770T-UD3P

Co do płyt to tak Asrock - najbardziej przekonuje mnie złacze HDMI ale jak wiadomo firma produkowała słabe płyty ( teraz ponoć lepsze )i co mnie najbardziej odrzuca nie wiem jak bedzie z biosem za 2 lata . Nie sugieruję się wbudowaną kartą graficzną bo i tak jej nie bede używał ponieważ bede brał GTX 275

Gigabyte - niestety brak złacza HDMI ale firma bardzo dobra na produkcji płyt sie zna i problemu niebedzie


(MarS) #2

Asrock umożliwia stosowanie pamięci DDR III taktowanych na poziomie 1600 Mhz czego Gigabyte nie oferuje. Miałbym obecnie jednak spore zastrzeżenia co do jakości płyt tej marki. Wolałbym dołożyć i wybrać np. coś z Asusa lub ostatecznie Gigabyte GA-MA790XT-UD4P na rewelacyjnym chipsecie 790FX.


(Kszymon01) #3

Gdybym miał do wyboru jedną z tych płyt to wybrał bym Gigabyta, ale gdy możesz coś odłożyć to weź Asusa takie jest moje zdanie.


(system) #4

Gigabyte MA770T-UD3P - obsługuje pamieci 1600 http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec ... 3p_10.html

mam zamiar na tej płycie używać ramu takiego http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... s_id=19721

co do Asusa nie moge nic dołożyć już musi płyta 330 kosztować .


(mati75) #5

asrock ma zintegrowaną kartę graficzną i 2x pci e 16x, a gigabyte nie ma karty i ma tylko jedno pci-e. Te pamięci będą działać dobrze na obydwu płytach.