Asrock k7nf2-raid czy warto?

(Cichy39) #1

Mam zamiar wymieni płytę główną z Shuttle ak32vn na Asrock k7nf2,

przydały by mi się opinie na temat tej płyty z góry dziękuję.

(McDracullo) #2

A ile masz kasy?

(Cichy39) #3

Chce się zmieści w 200 zł.

(McDracullo) #4

ABIT NF-7

Epox 8RDA(3)+

Jaki masz procesor i pamięci?

(Cichy39) #5

Duron 1,6 Ghz

256 MB PC 3200 200 MHz

128 MB PC2700 166 MHz

(Shawn Michaels) #6

Ja ci powiem tak ASROCK nie jest specjalnie jakaś tam rewelacyjna firma ale jej płyty mają 2 zalety po pierwsze świetnie się podkręca na nich i ze czasami są wydajniejsze niż inne płyty. Sam posiadam tą płyte co chcesz kupić i powiem szczerze że jestem bardzo mile zaskoczony bo płyta chodzi bardzo stabilnie i bez problemów. I co przemawia żeby ją kupić

Jest to jedyna płyta jeszcze dostępna na NF2 w sklepach

Cena jest bardzo atrakcyjna i 2 letnia gwarancja

Inne płyty możesz tylko i wyłącznie kupić na allegro i to zazwyczaj używane

(McDracullo) #7

To wciągnęło mnie w dalszą lekture postu.

:mrgreen: Jedna jaskółka wiosny nie czyni..

:x Od płyty zbudowanych na tym samym chipsecie?

ASRock nie robi zbyt solidnych płyt, czesto ma problemy ze sterownikami i BIOSami. Osobiście bym jej nie kupił. :stuck_out_tongue:

(Shawn Michaels) #8

Oczywiście ty byś nie kupił ale są osoby takie jak ja że chcą kupić płytę nową co niestety ma Socket A jest już prawie niemożliwe. Jedynie można jeszcze dostać właśnie tego ASRocka bez problemów a reszte płyt jedynie na allegro gdzie nie mam zaufania ( 2 razy mnie tam oszukali) .

Zresztą sam dobrze wiesz że ważne żeby płyta pracowała dobrze i stabilnie i to jest najważniejsze.

(McDracullo) #9

A to z płytami ASRocka różnie bywa. Zresztą podałeś 2 inne argumenty.

Administracja allegro pomoże Ci odzsyskać pieniądze.

Jedyne wyjście allegro i kupić coś porządengo.

(Members92) #10

hmm dlaczego... miałem do czynienia z różnymi płytami ASRocka i jakoś nie narzekam :slight_smile: POZDRAWIAM

(Cichy39) #11

No to chyba się skuszę, z tego co zauważyłem to asrock k7nf2 ma najbogatsze wyposażenie i niezbyt wygórowaną cenę.

A jak ze stabilnością? Na tym mi głównie zależy.

(McDracullo) #12

uwierz że ja też mam doczyenienia z wieloma płytami ASRocka (na szczęście żadna nie jest moja :stuck_out_tongue: )

Z tym bywa róznie. ASRock nie słynie róneiż z anjelpszych sterów.

AJ skusiłbym się na ABITa który jest mistrzem OC, ma dobre wyposażenie, stabilny, posiada dobre stery.

(Shawn Michaels) #13

Ja jestem posiadaczem tej płyty więc wiem najlepiej czy ta płyta jest dobra czy nie !!

Dlatego mówie ci do sklepu marsz i kup :stuck_out_tongue:

(Michal Kolatek) #14

Ten na NF 2 nie jest zły. Jak by to była płyta na SiS lub Via to bym odradził nie zależnie czy to Asus, Abit, Gigabyte czy inny polecany producent.