Asrock k7nf2-raid czy warto?

Mam zamiar wymieni płytę główną z Shuttle ak32vn na Asrock k7nf2,

przydały by mi się opinie na temat tej płyty z góry dziękuję.

A ile masz kasy?

Chce się zmieści w 200 zł.

ABIT NF-7

Epox 8RDA(3)+

Jaki masz procesor i pamięci?

Duron 1,6 Ghz

256 MB PC 3200 200 MHz

128 MB PC2700 166 MHz

Ja ci powiem tak ASROCK nie jest specjalnie jakaś tam rewelacyjna firma ale jej płyty mają 2 zalety po pierwsze świetnie się podkręca na nich i ze czasami są wydajniejsze niż inne płyty. Sam posiadam tą płyte co chcesz kupić i powiem szczerze że jestem bardzo mile zaskoczony bo płyta chodzi bardzo stabilnie i bez problemów. I co przemawia żeby ją kupić

Jest to jedyna płyta jeszcze dostępna na NF2 w sklepach

Cena jest bardzo atrakcyjna i 2 letnia gwarancja

Inne płyty możesz tylko i wyłącznie kupić na allegro i to zazwyczaj używane

To wciągnęło mnie w dalszą lekture postu.

:mrgreen: Jedna jaskółka wiosny nie czyni…

:x Od płyty zbudowanych na tym samym chipsecie?

ASRock nie robi zbyt solidnych płyt, czesto ma problemy ze sterownikami i BIOSami. Osobiście bym jej nie kupił. :stuck_out_tongue:

Oczywiście ty byś nie kupił ale są osoby takie jak ja że chcą kupić płytę nową co niestety ma Socket A jest już prawie niemożliwe. Jedynie można jeszcze dostać właśnie tego ASRocka bez problemów a reszte płyt jedynie na allegro gdzie nie mam zaufania ( 2 razy mnie tam oszukali) .

Zresztą sam dobrze wiesz że ważne żeby płyta pracowała dobrze i stabilnie i to jest najważniejsze.

A to z płytami ASRocka różnie bywa. Zresztą podałeś 2 inne argumenty.

Administracja allegro pomoże Ci odzsyskać pieniądze.

Jedyne wyjście allegro i kupić coś porządengo.

hmm dlaczego… miałem do czynienia z różnymi płytami ASRocka i jakoś nie narzekam :slight_smile: POZDRAWIAM

No to chyba się skuszę, z tego co zauważyłem to asrock k7nf2 ma najbogatsze wyposażenie i niezbyt wygórowaną cenę.

A jak ze stabilnością? Na tym mi głównie zależy.

uwierz że ja też mam doczyenienia z wieloma płytami ASRocka (na szczęście żadna nie jest moja :stuck_out_tongue: )

Z tym bywa róznie. ASRock nie słynie róneiż z anjelpszych sterów.

AJ skusiłbym się na ABITa który jest mistrzem OC, ma dobre wyposażenie, stabilny, posiada dobre stery.

Ja jestem posiadaczem tej płyty więc wiem najlepiej czy ta płyta jest dobra czy nie !!

Dlatego mówie ci do sklepu marsz i kup :stuck_out_tongue:

Ten na NF 2 nie jest zły. Jak by to była płyta na SiS lub Via to bym odradził nie zależnie czy to Asus, Abit, Gigabyte czy inny polecany producent.