ASrock K7S8X a duży dysk

Mam płytę główną ASrock k7s8x i dysk 40 gb Barracuda (ATA). Teraz chce dokupić jakiś dysk 250 gb (ATA) ale nie wiem czy moja płyta główna go “obsłuży”. Czytałem że starsze płyty mają z tym problem - heh a nie wiem czy moja płyta jest uznawana za taką właśnie starą. Byłem na stronie producenta płyty:

http://www.asrock.com/product/K7S8X.htm

Ale nie znalazłem info na interesujący mnie temat. W instrukcji też nic nie ma na ten temat.

Może ktoś ma taką płytę i jakiś większy dysk - to niech się wypowie.

Raczje nie powinno byc problemu. Ewentualnie będzie potrzeba zaktualizowania BIOSu i Windowsa (z jakiego ystemu korzystasz?)

Mam XP prof. A co do zabaw z biosem to nigdy takich rzeczy nie robiłem. Kumpel ma taką samą płytę główną i dysk 160 gb i wszystko gra.

Jak masz SP2 to będzie grać, jeśli nie to zmiana w rejstrze lub doinstalowanie SP2.

Więc u Ciebie tez nie powinno być problemu. :wink:

Ewentualnie mozna to obejscie w Xp bez SP1 czy SP 2 wchodzac w menu START, URUCHOM, wpisujemy REGEDIT, nastepnie wybieramy HKEY LOCAL MACHINE, SYSTEM, CurrentControlSet, Services, atapi, Parameters i jesli nie ma to nalezy tu utworzyc Nowa WARTOSC DWORD (wchodzi sie w Edycje wybiera sie nowy i nastepnie klika sie Wartosc DWORD), nastepnie edytuje sie nowy DWORD jako nazwe wpisujemy EnableBigLba i wartosc wpisujemy 1 w systemie szesnastkowym i restart kompa i dysk powyzej 130GB jest widziany!

A to jest jakaś zależność, że jeżeli obsługuje 160 gb to 250 gb też obsłuży ?