ASRock K7upgrade-880

Cześć!Mam pytanie do posiadaczy tej plyty(może ktos jej jeszcze używa hehe).Czy mozna bezpiecznie podniesć FSB na 200MHz(teraz mam 166MHz)i gdzie to zrobić w Biosie czy na plycie przestawic zworki!Pytam tak z ciekawosci bo widze ze ta plyta obsluguje 200MHz!Dawno temu kupilem ten sprzet,goscie w sklepie jakos go ustawili a ja nic tam nie zagladalem bo sie nie znam!ostatnio jednak pomyslalem ze moze by z tego troche wiecej wycisną,bo może te ustawienia nie są optymalne.zaznaczam ze nie chce nic podkrecac tylko ustawic wszystko optymalnie!Pozdrawiam Cześć !!

Windows XP Sp2

AMD Sempron 2500 1750MHz

ASRock K7Upgrade-880

DDR256 PC3200

Radeon 9550

mam młodszego brata owej płyty (tj. K7Upgrade-600) i Semprona 2300+.

bez problemu wszystko chodzi na FSB 200MHz. przestawiaj oczywiście zworką na płycie (popatrz do instrukcji).

Niestety przestawiam zworki na 200Mhz tak jak w instrukcji na obrazku widze i winda nie wstaje!w biosie nie trzeba nic szperac?

dobrze mysle 166MHz=333MHz,200mhz=400Mhz tak to sie przeklada?

pamięci w BIOSie ustaw również na 200MHz.

Kurcze instrukcja po angielsku jest i nibardzo kumam!Tzn najpierw bios przestawic a potem zworki?

widze ze z Łancuta jestes! Do Bossa jezdzisz? hehe

obojętnie z kolejnością. możesz najpierw w BIOSie przestawić pamięci na 200MHz (400) i sprawdzić w jakimś programie (np. Everest) czy zmiany zostały zapisane (tak dla pewności). później zworką na płycie ustaw FSB 200 i wio.

p.s. byłem parę razy, chwilowo zaprzestałem :slight_smile:

Dzieki za podpowiedzi! pozdrowienia z Rogózna!!!nara