ASRock K7VT4A Pro + AMD Athlon XP 2100+

(Rzpa) #1

Witam!

Problem polega na tym ze na dawnej plycie wykrywalo mi normalnie AMD Athlona XP 2100+ a rok temu jak kupilem plyte glowna ASRocka K7VT4A Pro wykrywa mi tylko 1500+ 1.30GHz, postanowilem cos z tym zrobic, znajomi doradzali zrobic mi aktualizacje biosu zrobilem i zainstalowalem najnowszy 1.80 i dalej mam 1.30Ghz, sam nie wiem co juz mam zrobic, moze wy wiecie?

http://www.asrock.com/support/download. ... 20Pro#bios - link z informacjami o biosie

Z gory dzieki.

(Piolo151) #2

wejdz do biosu podkatygoria advanced w punkcie cpu host frequence trzeba przestawić z by jumber na manual i teraz w punkcie actual frequency zmięn czestotliwość na 133mhz

(Miwidlak) #3

Zmień w BIOSIE częstotliwość magistrali FSB na 133MHz

(system) #4

Ustaw w biosie ustawienie Default (F7 chyba) ... Jak nie to FSB 133 ...

To samo mam czasami ze swoim... Jak bateryjkę wyjmę albo coś w tym rodzaju :]

(Rzpa) #5

ustawilem 133MHz i komp wogole mi nie rusza, res biosu ....

(JNJN) #6

Weź instrukcję do płyty i zobacz na zworki - często trzeba na płycie przestawić zworki na FSB 133(266).

Lub płyta uszkodzona i ma problem z pracą na FSB 133 lub uszkodzony CPU,zasilacz.

Jaką masz pamięć?

Dlaczego wymieniałeś płytę.

Instrukcja do płyty strona 13 i ustaw zworki dla FSB 266 MHz.

(Rzpa) #7

Zasilacz mam nowy.

Pamiec mam jakas 256 DDR, dokladnie nie wiem.

Plyte zmienialem bo cos sie spalilo na plycie przez zasilacz :smiley:

Dzis wieczorem sprobuje z bratem z tymi zworkami i napisze co i jak ...

Złączono Posta : 30.12.2006 (Sob) 20:34

Dzieki wielkie,

Teraz przestawilem na 266 FSB i jest git! !!

Super dzieki

(Blokern) #8

Hi a ja mam taki problem: jestem tuz po fromacie i kiedy przystapilem do instalacji sprzetu na plycie i samej plyty okazalo sie ze nie mam plytki CD dolaczonej z pudelkiem ze sterownikami usb pci via itd. no wiec posciagalem co sie dalo ze stronki

http://www.asrock.com/support/download. ... VT4A%20Pro

bo moja plytka to K7VT4A PRO no ale niestety nie wiem jak zainstalowac sterowniki do kontrolera multimediów audio ???

sciagnalem C-Media audio driver ver:UDA046_build02 ale przy instalacji wyskakuje mi

screenasrockld3.png

wie moze ktos jak przeskoczyc ten problem :wink: ?

albo jezeli ktos rowniez ma K7VT4A PRO i moglby mi podeslac sterowniki do dzwieku byl bym WDZIECZNY !!

pozdrawiam

(Rzpa) #9

Ja bym Ci wyslal ale za bardzo nie wiem ktore :confused:

UDA009_build02(Beta_09.51_64)

UDA038_build03L

UDA046_build02

razem zajmuja 72,0MG

Złączono Posta : 10.01.2007 (Sro) 15:32

Mam jeszcze pytanko do ilu takiego procka AMD Athlon XP 2100+ (1.7GHz) moge podkrecic zeby mi dobrze smigal? :smiley: