Asrock P4i45D+ - podpięcie pinów od obudowy do płyty

Witam, jeśli wstawiłem do złego działu to przepraszam - jestem nowym użytkownikiem. Szukałem odpowiedzi na innym forum ale jej nie otrzymałem, dlatego zwracam się do was :slight_smile: Otóż mam problem - nie wiem jak podłączyć piny od obudowy do płyty głównej Asrock P4i45D+. Obrazy:

Jeszcze jest pin reset ale nie zmieścił się na zdjęciu :slight_smile: Bardzo proszę o pomoc.

Wejdż sobie tu http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P4i45D%2B tam masz dokładny opis swojej płyty, a z tąd http://www.asrock.com/mb/manual.asp?Model=P4i45D%2b pobierzesz w pdf instrukcje obsługi do płyty tam w niej jest wszystko bardzo dobrze opisane, ale po angielsku.

właśnie jest źle opisane, jakbym wiedział o co chodzi w instrukcji nie pytał bym się was

Pierwszy obrazek : Jeśli ustawisz płytę główną węższą krawędzią ze slotami PCI do brzucha, to wtyczki z trzema przewodami wtykasz poziomo od lewej części gniazda USB45 a na końcu wtyczki GND (obojętnie które z tych na obrazku). Ostatni pin w górnym rzędzie z prawej pozostaje wolny!

Dodane 19.10.2011 (Śr) 11:00

Trzeci obrazek (gniazdo w prawym dolnym rogu płyty): Gniazdo ma oznaczenie chyba PANEL1. Tu mocno uważaj, patrz też do instrukcji! Wtyczka PowerSW do dwóch pinów, druga para (w poziomie) od lewej, w górnym rzędzie. Wtyczka HDDLED, pierwsza para od lewej w dolnym rzędzie. Wtyczka Reset, druga para od lewej w dolnym rzędzie. Powinna tu być jeszcze wtyczka PLED lub POWER_LED, którą wtykasz jako pierwszą parę od lewej, w górnym rzędzie. Uwaga! W razie pomyłki co do kieruku wetknięcia przewodów HDD_LED i POWER_LED tragedii nie ma! Po prostu LEDy dysku lub zasilania nie będą się świecić, wówczas wtyczki te wtykasz odwrotnie i po sprawie.

Dodane 19.10.2011 (Śr) 11:03

Niestety, czwarty obrazek przedstawia przewody, których oznaczeń (nie wszystkie) nie znam. VCC i GND są to przewody zasilające coś (jakieś urządzenie, gniazdo?) niskim napięciem, ale co obsługują przewody oznaczone TRA i TRB, nie wiem. Musiałbyś sprawdzić do czego one zmierzają w przednim panelu? Musi tam być jakieś urządzenie lub gniazdo(a), których nie wyczuwam (nie znam).

i za takie posty jak napisał Poraj bardzo dziękuje, bo mi ładnie opisał :slight_smile:

Poraj , na trzecim obrazku przewody TRA i TRB idą od portu tego: http://pl.wikipedia.org/wiki/FireWire

Rozumiem, że port jest na przednim panelu?

Niestety, tych przewodów nigdzie nie wetkniesz, ponieważ Twoja płyta główna nie obsługuje Fire Wire, ale bez tego komputer Ci będzie też chodził. Zostaw te przewody nie podłączone.

tak port jest na przednim panelu, ja też nigdy nie miałem do czynienia Fire Wire,

powiem tak, umiem wszystko po podłączać wszystko na płycie głównej i wiele rzeczy wiem ale właśnie tej jednej rzeczy nie wiem jak po podłączać :frowning:

Zostaw te przewody wolne. Powodzenia!

to nic nie szkodzi :wink: też zdałem sobie z tego sprawę na samym początku że moja płyta główna nie obsługuje tego

Dziękuje.

Jeszcze mógłbyś opisać jak podłączyć te piny S-R itd.? Nie zauważyłem że nie napisałeś.

Ooo! Pardon! Umknął mi drugi obrazek!

No, to płytę ustaw jak poprzednio. Przy lewej krawędzi płyty jest gniazdo AUDIO1. Tam wtykasz te przewody z drugiego obrazka. I tak od prawej, pionowo najpierw wtyk S-L, potem jeden pin (ten samotny) zostawiasz wolny, następnie S-R też w pionie, dalej MIC IN też pionowo, ale niebieskim kabelkiem do góry. Wreszcie na końcu MIC BIAS, to lewy, dolny pin tego gniazda, czyli pierwszy od lewej w dolnym rzędzie.

No i jeszcze jedno. Wszystkie te kabelki tego gniazda obsługują słuchawki i mikrofon włączone do panelu przedniego, ale żeby działały gniazda audio jednocześnie z przodu i z tyłu obudowy, to należy zewrzeć dwoma zworkami piny na pobliskich gniazdkach JL1 i JR1. Jeżeli jedną zworkę usuniesz, to przestanie działać audio z tyłu lub z przodu.

wszystko ładnie po podłączane tylko jest jeden mały problem:/ nie wykrywa mi urządzenia audio:/

Dodane 29.10.2011 (So) 19:43

nie chce mi się sterownik zainstalować, może ma ktoś pomysł?? bardzo proszę o pomoc :frowning: