Aster 10Mb/s i D-Link DS 1008D

Witam,

Mamy w mieszkaniu z kumplami neta jak w tamacie i switch-a jak w temacie.

Na czym polega problem? Nie możemy go dzielić. Na różne sposoby już kombinowaliśmy i nic z tego. Wszystko działa OK na jednym kompie, który kablem skrosowanym jest połączony ze switchem, jednak kiedy podłączamy kolejnego net na nim nie działa. Połączenie jest nawiązane, ale nie ma szans na otwarcie strony itd. Co więcej jeśli mój komputer jest podłączony i podepnie sie kolega to on ma neta a ja tracę. Kiedy on surfuje i ja się podłącze to nic się nie zmienia i on dalej jest połączony. Mamy jedno IP (każde dodatkowe 17zł do abonamentu wiec sorry) ale w ustawianiach aster jest zaznaczone “współdzielenie”. Co może być problemem?

Dzięki za rady.

Niem a problemu żadnego.

Aster jak i wiele innych firm przypisuje łączę pod MAC adres karty sieciowej.

Musicie się zamaskować używając routera który postawi kompy za NAT’em czyli najprościej klonowanie adresu MAC.

Hmm i tak też mamy zrobione. Koleś z Astera przypisał każdemu ten sam adres a mimo wszystko nie działa…

PaPuX już napisał jak możecie okradać dostawcę internetu. Ale jeśli nie rozumiesz o czym pisał to sorry …

Okradać dostawcę internetu? Dostawca dokładnie wie jak takie sprawy się załatwia, a co więcej umożliwia taki podział skoro sami przedstawiciele firmy o tym informują, także Twój komentarz jest nieco nie na miejscu.

Wilga oferuje opcję WSPÓŁDZIELENIE i taką żeśmy wybrali. We wcześniejszym mieszkaniu podobnie mieliśmy net ustawiony z tym że wolniejszy był transfer.Wszystko działało bez problemów dlatego dziwi mnie po co ten router.