Aster City i sieci P2P

Witam wszystkim i mam nadzieje,ze mi ktos odpowie na moja pytanie a w razie potrzeby i pomoze sie uporac z tym problemem:/ Korzystam dosyc czesto z torrenta i niestety nie mam dobrych transferow;/ Praktycznie w ogole ich ni emam…1-2Kb/s A zaczelo sie to wszystko od czasu kiedy zalozyem sobie astera:( Wczesniej mialem neo i nie mialem z tym zadnych problemow, a teraz? Wiem ze poodbno jestem za Natem i sie zastanawiam czy to ma wplyw a jak ma to jak to zalatwic zeby nie mialo…tak samo jak mam ip z klasy prywatnej i moge zmienic na publiczny ale nie wiem czy bedzie to mialo jakis sens? Prosze pomozcie mi! !!

Jakiego klienta używasz ?? Spróbuj BitComet’a :slight_smile:

Witam!

Jestem użytkownikem Astera od ponad roku. Posiadam pakiet “Twój Net 512” i niestety mam TYLKO prywatne ip. Oznacza to, że mam zablokowane porty i nigdy nie będe miał High ID w eMule czy rozwijał pełnej prędkości na Torrencie. (Aster nie oferuje przekierunkowywania portów :frowning: ) Więc jeżeli chcesz się cieszyć wszystkimy dobrodziejstwami neta, to zmień sobie IP na publiczne. Wtedy będziesz rozwijał maksymalną prędkość na torrencie.

A jeżeli masz publiczne IP i nadal transfer jest w granicach 2-5 kb/s przy podłączeniu do wielu użytkowników, to sprawdź czy nie masz błędu z trackerem. Często jest tak, że musisz być zalogowany na stronie z której pochodzi tracker, by móc w pełni ściągać.

Mam nadzieje że odpowiedziałem na Twe pytanie…

P.S: Denerwuje mnie jak gość który nie zna dokładnie istoty problemu (wątpie by miał Astera) wypowiada się na ten tamt. Pozatym Sotomiak się pytał czy warto się przesiąść na publiczne IP. Po co nabijać bezmyślnie posty? :roll:

BitComet omija Nat’a, ale Astera nie mam…

To mu i tak nic nie da, ponieważ ma zablokowane porty przy wewnętrznym IP. Fakt, będzie sobie ściągał 0-15 kb/s, ale co z tego, jeżeli przy publicznym IP by miał stałą prędkość rzędu np. 60 kb/s