Aster - Parę pytań

(adam749) #1

Po 1 wg tego cennika: http://aster.pl/waw/telewizja/basicplus_opis

Koszt pakietu Basicplus wynosi 10zł, a Basic 67zł, a więc jak się ma Basicplus to trzeba mieć też basić? Bo jakoś wierzyć mi się nie chce w tę cenę.

Po 2 pewnie jest dekoder. Jak wygląda sprawa z rozdzieleniem sygnału na 2 odbiorniki?

Po 3 jeżeli jest dekoder to i chyba talerz też jest? Czy sygnał idzie z okablowania bloku?

Interesuje mnie TV Cyfrowa, ponieważ na analogowej (którą mam obecnie) pojawiają się mroczki (nie jest to wina kabla, znaczy może za długi, poza tym za drogo), ale w szczegóły nie chcę wchodzić.

(Kpc21) #2

To jest telewizja kablowa. Nie działa w technologii DVB-S, tylko DVB-C, tak więc nie potrzebujesz talerza.

(adam749) #3

Aha dzięki, a wie ktoś co z innymi pytankami?

(Kpc21) #4

Prawdopodobnie nie można (chyba że na wszystkich odbiornikach będziesz mieć jeden sygnał z dekodera z tym samym programem albo na jednym z nich będziesz oglądać TV analogową). Musiałbyś mieć 2 dekodery i najprawdopodobniej 2 abonamenty.

(adam749) #5

Aha czyli jak w tym przypadku: cyfra-rozdzielenie-sygnalu-t344967.html

Koszt to jakieś 200-250zł.

Czyli c+ vs aster cyfrowy pod względem "technicznym" jest taki sam. A pod innymi względami które lepsze?

(Kpc21) #6

W Asterze nie rozdzielisz (prawdopodobnie) sygnału splitterem. Przynajmniej nie widziałem stosownych splitterów na Allegro. A tutaj niestety trzeba rozdzielić uprawnienia, bo cyfrowa kablówka nie nadaje "FTA", tak jak analogowa (za wyjątkiem sytuacji: być może niektóre kablówki - te, które robią to obecnie w analogu - będą podawać kanały naziemne w technologii DVB-T do instalacji zbiorczych).