Aster regulamin naruszenie


(Canon83) #1

hej mam pewien problem.internet mam od sierpnia (pakiet twój dom) w aster.dziś dostałem maila o naruszeniu regulaminu:>punkt regulaminu : umieszczanie w sieci niezgodnych z prawem plikow:>:>:>używam emule i miałem udostepniony folder d.jest tam parę filmów przyrodniczych o roslinnosci;) ale nic celowo nie udostepniałem.po prostu kliknąłem bezmyślnie i nie chcę za głupotę płacic.czy to o to chodzi?jestem zdezorientowany i zamknąłem udostępnianie tego folderu.najlepsze jest to że mają tą informację od innego abonenta co mnie najbardziej rozsmieszyło. nie kumam . (Operator jest w posiadaniu materiału dowodowego uzyskanego od osoby

trzeciej (osób trzecich), tj. innych Abonentów Sieci, potwierdzającego

dokonanie wymienionego naruszenia (wymienionych naruszeń).

pozdro


(Rkizeweter) #2

Hehe - jests taka funkcja, że może kazdy przeskanować twoje foldery.


(Canon83) #3

jaka funkcja?


(JNJN) #4

Proszę używać polskich znaków,użyj opcji zmień i popraw.JNJN


(Błażej) #5

O ile mi wiadomo to dostawca internetu ma podobno możliwość przeglądania "ciasteczek"


(fiesta) #6

canon8333 jak dostałeś maila to chyba z jakiegoś adresu, to w czym masz problem wysłać maila zwrotnego z zapytaniem o co chodzi administratorowi.

Od kiedy to muł kożysta z cookies ??


(Canon83) #7

tak tyle że to byl mail automatyczny bez odpisywania . w tej sprawie jeśli chcę mogę się kontaktowac poprzez pocztę ale dam sobie spokój na razie i nie mam dalej pojęcia co i jak. Na razie przyjmę postawę blondynki;)


(L337 Crew) #8

może nietyle ciasteczek, co poczynań użytkownika ;]

Tzn. Administracja ma pełne dane z jakimi kompami się łączył komputer o przyznanym mu adresie IP, jakie strony odwiedzał, co powodowało ruch itd.

O ile jest to możliwe w sieci lokalnej (bez zapory systemowej),

o tyle już w necie z kablówki (bo aster to chyba właśnie taki typ internetu) nie ma sieci LAN, przez co nie ma możliwości skanowania folderów bez wcześniejszego wpuszczenia jakiegoś trojana etc., a gdy jeszcze jest firewall, to można zapomnieć, żeby jakiś inny abonent miał wykaz ;]

Pozatym ...

no niepopieram takiego działania :!:

Wszelkie tego typu sprawy powinny być wyjaśnione jak najszybciej,

a tłumaczenia typu "nie wiedziałem, że to nielegalne" są znane wyzszym izbom już od pewnego czasu .

I nawet nikogo nie obchodzi czy taki 15/16/17 latek wiedział czy nie, że robi coś, co poważnie koliduje z prawem ...

Dlatego radzę wyjaśniać tego typu sprawy.


(fiesta) #9

Nigdy brak znajomości prawa nie zwalnia z jego przestrzegania

8)


(L337 Crew) #10

;/ a mogłem to inaczej sformułować tak, by nie było możliwości wyrwania istotnej części wypowiedzi, która całkowicie zmienia jej obraz ;/

Dlatego liczy się całe zdanie:

Czyli po przełożeniu tego na prostą wypowiedź otrzymamy

:mrgreen:

EOT :slight_smile:

hmm... może jakiś znajomy nieznajomy ? :mrgreen:

Pełno takich speców :smiley:

Ostatnio właśnie tacy jedni od gazu podpalili kable od netu :lol: :rotfl:

Polak potrafi (w dwa kierunki :D) .

Dlatego wszelkie niepewności powinieneś wyjaśniać u źródła, a nie na zupełnie odrębnym forum :stuck_out_tongue:


(fiesta) #11

Przecież ja nie zanegowałem Twojej wypowiedzi, tylko ją dodatkowo wzmocniłem ubierając w fachowe słownictwo

8)


(Asterisk) #12

Ale niestety, trzeba będzie.

Najlepiej udaj się do siedziby operatora i spróbuj się dogadać

Nie bardzo rozumiem przyczyny Twojego śmiechu.

Piractwo jednym jest obojetne, drugich mierzi,

a trzecich doprowadza do szału.

Trafiłeś na członka trzeciej grupy


(Kostrzewa83) #13

niestety tak to juz jest ze za glupote sie placi


(Canon83) #14

tak tyle, że mi sie wydaje ,że to chodziło o te filmy przyrodnicze.więc skoro zablokowałem udostępnianie wszystkich dysków, to nie powinno byc już mam nadzieję problemu.i nie chodzilo administratorowi o piractwo, a o treści naruszajace prawo.a co mnie smieszY? a to, ze powinni napisac ,że zauważyli to sami a nie kłamią ,że inny abonent im udostępnil takie dane. jeżeli to się powtórzy to z pewnościa napiszę do nich list .to było tylko ostrzeżenie.a po co Moj ojciec(na niego umowa) ma dostac list ze ma na dysku filmy przyrodnicze?

pozdrawiam i dziekuje za info


(boczi) #15

Treści naruszające prawo, to kolokwialnie rzecz biorąc, piractwo.

Pamiętaj też, że może to działać w drugą stronę. Nie tylko to, co udostępniasz, ale i co ściągasz - gwoli ścisłości oczywiście, bo uważam, że jest to logiczne.


(Canon83) #16

a czy mieliście jakieś problemy odnośnie sciągania filmow i mp3 przez emule?tzn jesli pobieracie jakieś divix lub mp3 albo udostępniacie dyski z tymi plikami dostaliscie jakieś maile od operatora o naruszeniu regulaminu?(tzn że to narusza regulamin że jest to np nielegalne itp i np przestaliscie?)czy ściagacie bez żadnych problemów? nie chce robic nic nieelgalnego! !!


(Lepper61) #17

tepsa nie wysyła i nie spr co sie pobiera :mrgreen:


(Rkizeweter) #18

Chodziło mi o to, że jak nie ustawisz eMula to użytkownicy sieci (jakiej używa eMule) mogą zażądać udostępnienia zawartości twoich folderów - miałem tak kilka razy - nie wiem co to - ale zapewne to hakerzy z Izraela - ci co wysyłaja to dziwne wiadomości.


(Canon83) #19

gimbo a jak to wyłaczyc?ja mam udostepnianie całkowicie wyłaczone i nigdy nikt mnie nie pytal o udostepnianie danych.poza tym wszystkie niefajne rzeczy usunalem z dysku.czekam na odpowiedz dzieki


(fiero) #20

A czy nieuważacie że to lekka przesada. Facet ma na kompie np. całą płytę CD przerobiąną na mp3 ze swojej orginalnej, kupionej płyty, którą trzyma w pudełku za szybą aby się niezniszczyła. Ma udostępnione dyski bo ma dwa kompy w domciu i czasem coś przeżuca z jednego na drugi. Nagle ktoś skanuje mu kompa i wysyła wiadomość że udostępnia w sieci piraty ?! To tak jakbym niezamkął auta, ukradziono by mi je i to ja musiałbym ponosić winę bo to ja zrobiłem z niego żłodzieja.

Może wpierw ASTER powinien się zapytać czy coś udostępniasz nielegalnego w sieci. Bo jeżeli ktoś ci się włamał na kompa to JEGO powinni ścigać.