Asus 1201N bez systemu - dobry wybór dla studenta?

Witam,

zamówiłem sobie netbook Asus 1201N: http://www.proline.pl/sklep.php?p=ASUS+1201N-BLU003W

Chcę go używać głównie do notowania na wykładach, pisania stron internetowych i nauki programowania.

Do wyboru miałem wersję z Windowsem 7 Home Premium lub bez systemu. Wybrałem bez. Jestem studentem uczelni, która uczestniczy w programie MSDNAA. Czy na tym sprzęcie pójdzie Windows 7 Professional, który mogę pobrać z MSDNAA? Jeśli tak, to którą wersję lepiej zainstalować: 32 czy 64-bitową? Procesor jest 64-bitowy, ale czy netbook nie będzie protestował? :slight_smile:

Jeszcze mogę się rozmyślić, czy macie jakieś doświadczenia z tym netbookiem albo polecacie coś lepszego?

worldidol , nazwij temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum. Inaczej temat zostanie usunięty.

Może być?

Raczej 32 bitowy bym tutaj brał… Chociaż 64 bitowy na 2GB też bardzo dobrze działa…

Na 64 bitowym procesy odpalone w 64 bitach będą działać szybciej… np. WinRAR będzie odrobinkę szybciej wypakowywał i pakował, lecz przy tych parametrach różnica będzie maleńka…

Większość ludzi poleca dla zestawu z 2 i 3GB RAM`u 32 bitowy system, lecz z doświadczenia wiem, że różnicy to nie robi, a zawszę można (w miarę takiej możliwości) dołożyć pamięci, itd…

Zdecydowanie 32-bitowy.

Nie poczujesz wzrostu wydajności aplikacji 64-bit (jeśli w ogóle będzie jakiś wzrost).

32-bit korzysta z mniejszej ilości ramu i jest bardziej kompatybilny ze starszym sprzętem.

Przy 2GB Ramu śmiało można brać 64-bitowy. Zresztą zawsze możesz przez 30 dni legalnie testować zarówno 32 jak i 64 bitowy system. Najlepiej jeśli sprawdzisz sam - wtedy nie będziesz miał żadnych wątpliwości.

Nie pochwaliłem się, że w końcu kupiłem 1201N w kolorze niebieskim. Jestem bardzo zadowolony, wszystko działa naprawdę szybko i nie mam zastrzeżeń. Zainstalowałem Windows 7 Professional 32-bitowy. Komputer mógłby jednak dłużej trzymać na baterii, bo tu jest kiepsko.