Asus 1215n i przegrzewanie się

(el-mike) #1

Witam,

Posiadam netbooka asus 1215n (jeszcze w wersji z usb 2.0). Zainstalowałem Windowsa 8 w oficjalnej wersji Enterprise ze strony MS. I mam pewien problem, którego wcześniej na win7 nie doświadczałem: komputer niesamowicie się przegrzewa, wydajność flash w przeglądarce (chrome) wyraźnie spadła, a - co zauważyłem dopiero dziś - po odłączeniu od zasilacza, netbook wytrzymał na baterii trochę ponad godzinę (youtube w wersji okienkowej, nie fullscreen). Wcześniej, na win7, bateria wytrzymywała około 3h. Komputer jest teraz podłączony do zasilacza, wyświetla komunikat o tym, że jest ładowany, jednak od 30 minut poziom naładowania nie wzrósł nawet o 1%). Uruchomione Chrome z działającą transmisją live we flashu, AQQ i 3 drobne aplikacje typu flux… Słychać jak wiatrak obraca się na “podwyższonych” obrotach.

Sterowniki mam te, które automatycznie pobrały się z windows update. Programy te same, co na poprzedniej instalacji win7 (zmieniłem jedynie przeglądarkę z Irona na Chrome ze względu na obsługę Metro przez tę drugą). Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i udało się go rozwiązać? Czy może czeka mnie powrót na win7?

Pozdrawiam

(Mmartyka88) #2

To co opisujesz jest efektem niezbyt dobrej współpracy sterowników z tym systemem. Nvidia wydała specjalnie sterowniki do grafiki i chipsetu pod Windows 8.

Zapytaj producenta ASUS czy ma w planach wydać sterowniki pod Windows 8.

Ja na swoim lapku też z firmy ASUS mogę zapomnieć o Windows 8. Sterowniki ewidentnie nie współpracują z Windows 8 i losowo zamraża mi system. Jedynie reset mu pomaga.

ASUS musiałby wydać nowsze sterowniki byś miał spokój z tymi problemami. Sterowniki z Windows Update nie są dobre na obecną chwilę bo sam testowałem na swoim lapku. Te z ASUS-a jakoś dłużej trzymały mi system bez efektu freeze.e

(el-mike) #3

Przeszukałem zagraniczne fora i parę razy znalazłem podobny problem jak mój - jak na razie nikt go nie rozwiązał. Szkoda, naprawdę polubiłem Windows 8.

(Mmartyka88) #4

Ogólnie lapki ASUS z 2010-2011 mają problemy z Windows 8. Głównie jest to wina sterowników niedostosowanych pod najnowszy system Microsoftu.

Także możemy czekać tylko na nowsze sterowniki albo też zapomnieć o Windows 8.