Asus 560Ti - problem z DX11


(karolmil) #1

Witam

Mam problem z DX11, a konkretnie z jego wykorzystaniem w grach. W Hitmanie nie działa - opcja teselacji nie dostępna ponieważ brak DX11.

Również w Far Cry 3 problem. W ogóle uruchomić gry w DX11 nie mogę, tylko w 9.

Zabrałem się na święta za granie, a tu taka niespodzianka :frowning:

Gry oryginalne - pod choinkę od dziewczyny : D

Windows 7 SP1, karta grafiki ASUS 560Ti z DX11 - chociaż w informacjach o systemie (szczegółowych) przy grafice pokazuje DX10 : (

Dxdiag natomiast sądzi, że jest wersja 11. Heaven DX11 Benchmark 3.0 działa w DX11, natomiast w 3D marku wyskakują błędy związane z DX11.

Sterowniki NVidia: 310.70, directX aktualny, SP1 Windows 7 wgrany. W czym problem?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Z góry dziękuję.

-- Dodane 29.12.2012 (So) 10:52 --

Nikt z Was forumowiczów nie zna odpowiedzi na mój problem? szkoda : ( Chyba pozostaje mi napisac do supportu Asusa bądź Microsoftu.

Udanego sylwestra :slight_smile:


(silvver) #2

dziwne, że jeden test dx11 ci działa, a inny nie.

Sprawdzałeś, czy jest może nowszy bios dla twojej karty?


(karolmil) #3

Na stronie ASUSa jest jeden nowszy BIOS lecz według podanych tam informacji usprawnia tylko pracę wiatraczkow. Poza tym update biosu na karcie graficznej jest ryzykowne i trudniejsze niż w przypadku płyty głównej, tak mysle?... Może spróbowac przeinstalowac wszystkie sterowniki związane z kartą graficzną? DirecX i sterowniki Nvidia?


(DebeściK_2012) #4

A jak to wygląda w AC2BT (Advanced Crysis 2 Benchmark Tool) i benchmarku ze S.T.A.L.K.E.R.A.?


(karolmil) #5

O ile mi wiadomo do wspomnianych przez Ciebie benchmarków potrzebne są gry, a ich nie mam. Odkryłem w GPU-Z, że DirectCompute nie jest zaznaczone, a o ile dobrze wiem jest to funckja DX11, zatem niby mam DX11 w Windows 7 SP1, ale nie mogę z niego korzystać. Dziwna sytuacja. Może reinstalacja sterowników coś da?