Asus 560Ti - problem z DX11

Witam

Mam problem z DX11, a konkretnie z jego wykorzystaniem w grach. W Hitmanie nie działa - opcja teselacji nie dostępna ponieważ brak DX11.

Również w Far Cry 3 problem. W ogóle uruchomić gry w DX11 nie mogę, tylko w 9.

Zabrałem się na święta za granie, a tu taka niespodzianka :frowning:

Gry oryginalne - pod choinkę od dziewczyny : D

Windows 7 SP1, karta grafiki ASUS 560Ti z DX11 - chociaż w informacjach o systemie (szczegółowych) przy grafice pokazuje DX10 : (

Dxdiag natomiast sądzi, że jest wersja 11. Heaven DX11 Benchmark 3.0 działa w DX11, natomiast w 3D marku wyskakują błędy związane z DX11.

Sterowniki NVidia: 310.70, directX aktualny, SP1 Windows 7 wgrany. W czym problem?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Z góry dziękuję.

Dodane 29.12.2012 (So) 10:52

Nikt z Was forumowiczów nie zna odpowiedzi na mój problem? szkoda : ( Chyba pozostaje mi napisac do supportu Asusa bądź Microsoftu.

Udanego sylwestra :slight_smile:

dziwne, że jeden test dx11 ci działa, a inny nie.

Sprawdzałeś, czy jest może nowszy bios dla twojej karty?

Na stronie ASUSa jest jeden nowszy BIOS lecz według podanych tam informacji usprawnia tylko pracę wiatraczkow. Poza tym update biosu na karcie graficznej jest ryzykowne i trudniejsze niż w przypadku płyty głównej, tak mysle?.. Może spróbowac przeinstalowac wszystkie sterowniki związane z kartą graficzną? DirecX i sterowniki Nvidia?

A jak to wygląda w AC2BT (Advanced Crysis 2 Benchmark Tool) i benchmarku ze S.T.A.L.K.E.R.A.?

O ile mi wiadomo do wspomnianych przez Ciebie benchmarków potrzebne są gry, a ich nie mam. Odkryłem w GPU-Z, że DirectCompute nie jest zaznaczone, a o ile dobrze wiem jest to funckja DX11, zatem niby mam DX11 w Windows 7 SP1, ale nie mogę z niego korzystać. Dziwna sytuacja. Może reinstalacja sterowników coś da?