Asus 9800gt problem z wiatrakiem

Na początku nadmienie że jestem uber zielony w sprawach sprzetowych wieć prosze o wyrozumiałość

Pytanie:

komp: płyta Gigabyta( model nieznany) core duo 2.33 2gb Ram dysk 1Tb maxton( tak sie pisze ? )

posiadam karte graf. asus En9800gt (i teraz sie zacznie) 512 mb DDR3 (zasilacz kompa marki mi nieznanej 400W-wystarczy czy za mało)

http://img.nokaut.pl/p/e6/37/e6370d252c … 00x500.jpg

no i w dniu wczorajszym podczas gry zwiecha temperatura karty wg.SiW 240 stopni i komp padł ( to znaczy uruchamia sie obraz jest ale 5 sec po wejsci do Xp wyłacza sie

srednia temp. podczas urzytkowania nie przekraczała 66 stopni przy ~1600-1700 Rpm

jak sie okazało po oględzinach wiatrak padł i teraz najważniejsze pytanie czy to czesta awaria w tych kartach ?

czym to mogło być spowodowane ? i czy po prostu wywalć ta karte a zakupić taką która jest bardzie niezawodna ( co plolecacie ( max 700zł)

z góry dziekuje za odpowiedz

Pozdrawiam

Zainstaluj program Everest.Wejdź w zakładkę płyta główna i podaj jaki masz procesor i płytę główną. W miarę możliwości zapodaj zdjęcie tego zasilacza od strony tabliczki znamionowej lub podaj z niej dane firma i oznaczenie modelu.

Wiatrak jako część ruchoma częściej się psuje niż rzecz która się nie rusza, niestety ale tak to już jest. Możesz zrobić tak jak ja (mam bardzo podobne chłodzenie swojej karty graf. i wymontować ten wiatrak a na radiator założyć wentylator tak by ten wiał na radiator. W miarę możliwości tak by wentyl bezpośrednio przylegał do radiatora.

http://www.cooling.pl/acutake-fan-80,pr … 07159.html

lub ten http://www.cooling.pl/arctic-cooling-fa … ,1789.html

To sa dobre ciche wentylatory. Lub jeżeli nie masz ochoty się w to bawić oddać kartę na gwarancję (jak jest).

Pięknie dziekuje za odpowiedz :smiley: tak kart jest nowa nie ma miesiąca wiec chyba naprawa / wymiana gwarancyjna -click-

ale dziekuje za wskazówki i poświećony czas. ( kto wie moze jak sie gwatrancja skończy skorzystam :smiley: ale nie zapeszam :smiley:

co do jakoości karty zostawić tą czy wymienic na j lepsza( tzn. niezawodniejszą ) ??

Trudno o lepszą kartę, to jest jeden z lepiej zrobionych modeli na bazie układu 9800GT/8800GT, po prostu miałeś pecha.

Oj strasznego pecha :frowning:

@update

1 reklamacja wymiana wentylatora

pochadziła 3 dni

2 reklamacja wymiana całej karty

pochodziła 2 dni

  1. zmiana zasilacza z 400 na 550 crosair

pochodziła 4 godzina i sie piekne wykrzaczyła ( tzn. pogubione pixele wiatrak dead)

cała partie kart szlag trafił?

aha podczas pierwszej reklamacji gorąca kart (~ 200 stopni C) spaliła port na płycie głównej

kolejne wydatki :evil:

straciłem wiarew w Asusa i jego serwis =D>

reasumując od połowy marca posiadam (jak to pieknie brzmi sic !) w/w karte i jak do tej pory czas urzytkowania wyniósł 19 dni !

dzieki Bogu nie wytrzuciłem/ sprzedałem starej (zajechanej) 7300 gt

Pozdrawiam

No nie wiem… Mam (jeszcze) 8800GT Asusa i chłodzenie w fikuśny sposób wygina laminat karty. Oczywiście nie będę tego ruszał. Karta działa bez problemów, ale to raczej nie wskazuje na “lepiej zrobiony”. A sama karta przyszła do mnie jako wymiana gwarancyjna z 8800GTS 320MB (który po roku zaczął się przegrzewać).

@Update finał

Problem polegał na wadliwym układzie chłodzenia karty(fabryczne)

Doszły mnie słuchy ze identyczne problemy mieli użytkownicy Readeon’ow prod. Asusa ( z w/w układami chłodzącymi)

więc ostrzegam

co go mojej sprawy : zwrot kasy po wielkich trudach

stałem się posiadaczem Gigabyte 9800gt która polecam

Pozdrawiam