Asus a7u dobieranie pamięci

(Bartosz Wieclawski) #1

witam,

posiadam asusa a7u i zależałoby mi na dokupieniu pamięci (mam tylko 1gb). niestety nie znam się na tych sprawach jeśli chodzi o laptopy, dlatego chciałbym prosic o pomoc. po pierwsze czy istnieje możliwośc (istnieje na pewno, ale czy jest to w miarę proste - tak jak w stacjonarnych) wymiany pamięci samemu, a po drugie w jaki sposób dobrac odpowiednią pamięc? i jeszcze pytanie - jak wygląda to cenowo jeśli chodzi o laptopy (z tego co się orientuję pamięc do laptopa jest odpowiednio droższa niż do stacjonarnego komputera).

z góry dziękuję za odpowiedź.

(Krzkaczor) #2

Hehe kupiłem niedawno podobnego lapka i miałem ten sam problem :wink: Zainstaluj everest i będziesz wiedzieć jakie dokładnie masz pamięci a potem szukasz na allegro. Ja kupiłem za 30zł.

Co do wymiany pamięci to zdejmujesz od dołu klapke i wkładasz pamięc do wolnego slotu :wink: (musisz najpierw sprawdzić czy taki masz :roll:).

(Bartosz Wieclawski) #3

dzięki za szybką odpowiedź.

zainstalowałem everesta i to co odczytuje: pamięc fizyczna - w sumie 895mb, rozmiar pliku wymiany - w sumie 1919mb, pamiec wirtualna - w sumie 2841mb.

dalej jednak nie wiem co to oznacza:) rozmiar pliku wymiany to to co mogę dołożyć? czyli 2gb?

(Krzkaczor) #4

Nie, to jest plik wymiany systemu :wink:

http://www.google.com/search?client=ope ... 8&oe=utf-8