Asus A8N-sli spore problemy z wydajnoscia

Witam,

Mój problem dotyczy wydajności, zaczęło to sie dziać gdy chciałem zresetować ustawienia biosu, po czym wyciągnąłem baterie.

Moja płyta to Asus A8N-SLI. Po wyjęciu baterii mój komputer praktycznie zwolnił całkowicie, nie mowie tu o żadnym systemie…

Gdy chce instalować Win XP instaluje sie godzinę minimum,

Przywracam obraz z ghosta to trwa ok 30 min powinno z 10…

A gdy nawet już go zainstaluje, sam system sie włącza ok 10 min a jak sie włączy nic sie nie da w nim zrobić… nawet w trybie awaryjnym trzeba czekać aż sie pasek otworzy z 40 sekund…

Pytanie co może być tym spowodowane tym ze tak zwolnił powtórzę że tylko wyciągnąłem baterie. Czy są jakieś opcje w Biosie mojej płyty które moja spowodować takie spowolnienie całego sprzętu np opcje związane z dyskiem ???

Moj komputer to:

Plyta AsusA8N-SLI

Procesor athalon 3.2+ 64bit

Karta graficzna geforce 7800GTX Pci-Express

Pamiec Ram 1536 DDR 400 MHz

Dysk S-ata 160GB WD

Prosze o pomoc…

Wykonaj jeszcze raz reset biosu tak:

komp odłączony od zasilania 230 V, wyjmij baterię na 30 minut, załóż, ustaw bios i zapisz Save i dopiero instaluj system.

Sprawdź ustawienia parametrów w biosie:

  • CPU

  • pamięci

  • kontrolera i dysku sata

  • bootowanie z dysku sata

Pomoc książka do płyty głównej.

  1. CPU automatycznie znalazl czyli 3.2+ co daje 2.0GHz

  2. Bootowanie z dysku sata hmmm jak bym nie wlaczyl botowania? to wcale by sie system nie odpalal?? a odpala sie ale 15min:)

  3. kontrolera i dysku sata - nic nie ma tylko acess mode auto lub large… albo moge go tylko calkowicie wylaczyc.

  4. pamieci… a co moge dac timingi standartowe [AUTO]… 400MHz duale takie jak mam i co wiecej??

  5. Jedynie co mnie ciekawi to z ta bateria na 30 min?.. od zawsze mysłałem ze wystarczy z 10 sekund max a tu 30 min…

  6. Książkę czytam 4 raz:)

Wszystko zależy od płyty głównej - ale ten czas działa na każdą.

Poczytaj ustawienia dla dysku sata.

Poczytaj

Może coś z dyskiem, sprawdź go narzędziem producenta dysku.

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t10073.html

No ok ok zobacze co sie da jeszcze zrobic, ale zauważ ze nie mam problemu z jakimikolwiek sterownikami…dysk wykrywa, z ustawieniem slave master tez nie… podpiety od zawsze w pierwsze gniazdo s-ata zmienialem nawet gniazdo myślałem ze moze przez gniazdo cos spowalnia ale nie. Dysk narazie testowalem na innym komputerze i nie ma zadnych problemow z transferami. Dzis przetestuje jeszcze pamiec Mamtestem i moze jakims programem czy dysk sprawny ale nie ma bad sektorow itp…

Złączono Posta : 10.12.2007 (Pon) 12:38

Dobra już chyba wiem:)

Mam 2x 256 i 2x 512 GEiLa i tu jest właśnie problem:)

pamięć typu Geil Potrzebuje min 1,8V absolutne minimum… a plyty w standardzie maja 1,6V 1,7V wiem ze Asus tamk ma:)

Czytałem ze DDR2 geila potrzebuja nawet 2,2V wiec już się nie mogę doczekać aż wrócę do domu i sprawdzę:) będzie działać dam znać może komuś sie kiedyś to też przyda.