Asus a8ne nie chce sie podkrecić procesor!

W biosie tej płyty głównej nie ma zakładek dotyczących podkręcania! Nie moge zmnienić napiecia ani nic. Jedyne co to moge zmnienić czestotliwość ramu. Wie ktoś jak odblokować lub co zrobić? Bo kreciłem z pod windowsa cock genem i ( venice 3000+ ) nawet jak z 1.8ghz dawałem 1.9ghz komp nie wstawał. Próbowałem wiele programow lecz zaden nie działa. Posze pomóżcie!

ciekawe bo ja też mam tą płytę i daje się z nią robić czego dusza zapragnie.

może aktualizacja Biosu? na pewno przejżałeś wszystkie zakładki? bo opcje podkręcania procesora, są zaraz obok opcji taktowania pamięci.

Powinno to być w JumperFree Configuration a ja tej zakładki nie mam.

Złączono Posta : 29.12.2006 (Pią) 11:49

Prosze powiedzcie co mam robić?

To skoro tak to zaktualizuj bios :slight_smile: ja mam też nowszy niż fabryczny i jakoś wszystko jest, możesz sobię ściagnąć ze strony Asusa i zainstalować specjalnym programikiem z dołączonej płyty do płyty :slight_smile: w locie…

Ale ja krece kompa kolegi. A nie chce mu czegość zepsuć. Nie można odblokować tych funkcji tak jak w gigabyte ctrl+f5?

Czy cos podobnego?

Złączono Posta : 29.12.2006 (Pią) 12:07

http://www.allegro.pl/item152793059_wyp … gw_ss.html

Taka płyte mam. Troche się pewnie rózni od twojej bo ty masz z wiatrakiem

ctrl+f1

Może zacznijmy od tego jaki masz zasilacz bo nie wiadomo czy jest snes kręcić. Aktualizacja BIOSu była przeprowadzana?

Na tej nipodkrecisz bo niema takiej mozliwosci :frowning:

Jak to nie ma takiej możliwości? Przecież na każdej w jakimś stopniu można krecić. A zasiłka to tracer 4live 400watt ja chce tego venice podkrecić do 2.2ghz bo tyle zrobi na standard napiecie

Złączono Posta : 29.12.2006 (Pią) 12:26

Aktualizacji nie robiłem

Między A8NE i A8NE-FM jest jednak subtelna różnica :slight_smile: Twoja płyta jest o wiele prostsza i nie jest bezpośrednio przeznaczona do podkręcania, więc skoro nie ma w biosie takich opcji to mogę polecić aktualizację biosu. no i zasiłka do wymiany raczej :smiley:

do wymiany.

zrób, może pojawią się opcje do OC.

Jak mowiz ze na kazdej to zycze ci powodzenia bo na tej niema :!:

na tej plycie niema zadnej mozliwosci O/C poprostu zadmych :!:

Aktualizacja tez nic tu niepomoze :frowning:

zmodyfikowane BIOSy też nie mają możliwości OC? kamil2201 poszukaj takich zmodyfikowanych BIOSów.