Asus czy Gigabyte (Płyta Główna)

Chce kupić Płyte główna pod Athlon 64 3800+(lub 3500+) Orleans AM2 BOX.

Która z tych płyt radziliście by mi kupić, i dlaczego ? :slight_smile:

Asus M2N4-SLI nForce4 SLI s. AM2 2PCI-e

czy

Gigabyte GA-M55S-S3 s. AM2 nForce 550

Ten Asus ma dwa złącza PCI-Ex16 więc jakbyś chciał połączyć w przyszłości dwie karty graficzne to wtedy będziesz miał jak znalazł.

Czyli lepiej tego asusa ?

Generalnie lepsze doświadczenia mam z płytami Asusa - mniej awaryjne, trwalsze, częstsze aktualizacje BIOS-ów i sterów. Gigabyte w razie reklamacji za wszelką cenę stara się naprawić płytę, natomiast ASUS prawie zawsze wymienia na nową lub zwraca pieniądze.

Asus ma chipset najlepszy poprzedniej generacji, GigaByte najsłabszy z najnowszej. Asus nie ma Firewire i dźwięk 6 kanałowy - poza tym wszystko przemawia na jego korzyść - szczególnie SLI i SATA RAID.

Dla mnie wybór jest jednoznaczny - ASUS! :mrgreen:

Asus bo ten gigabyte na chipsecie nForce 5 który ma małe problemy. Do ilu $$ ta płyta? Może by tak DFI M2N? :smiley:

TAk do 400 zł. Ale to już jest Maxumum, bo jeszcze musze jakiś porządny procek zakupić :twisted:

To może zamiast tych 2 to DFI Infinity II i do tego 3000+ procka i oc :slight_smile:

A w jakiej jest cenie, i cos więcej o nim bo na proline.pl nie moge go znaleść.

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31579

Tu masz ją :wink:

Eee… Raczej przy tym Asusie zostane. Widzę że masz Athlona teog co ja chce zakupić 8) Jak się sprawuje? I czy opłaca sie kupić tego samego tylko 3800 :?:

Ja bym jednak dobrze przemyślał czy nie kupić tej płyty DFI bo to firma chyba nawet lepsza od Asusa.

przemyśl to. DFI to mistzr O/C

a w jakim celu? 3000+ tańszy a wydajnośc wyrównasz przez O/C

O/C :?: CZyli co to znaczy, nie znam się na skrótach :stuck_out_tongue:

Pewnie chodzi o podkręcanie, tak :?:

Dobrze rozumiesz.

Równier polecam DFI.

396 zł to najniższa cena tej płytki :?:

Jak bym się na nia zdecydował to nie wiem gdzie bym to kupił :?

Bo w tym sklepia co ja preferuje to nie ma.

A na tej płytce można dwie karty graficzne zainplikować :?:

Po pewnych przeóbkach, ale po co 2 karty zaraz wchodzi DX10 [np. http://twojepc.pl/news13209.html ] i można kupić karty z 2 GPU

chyba można ją kupić za 360 zł lub np na znak.pl