Asus dysk HDD 750 GB - niepokojące dźwięki

Witam. W styczniu tego roku zakupiłam sprzęt Asus R510jk (wersja z dyskiem HDD 750 GB, procesor Core i7 4710HQ, 4 GB RAM. Win 8.1 64bit). Od niedawna zaczął szwankować mi (tak mi się wydaje?) dysk twardy. Przy włączaniu lapka słychać z niego dziwne nieregularne, niezbyt głośne brzęczenie. Przy przyłożeniu ucha do obudowy słychać szmery podobne do “ocierania się” czegoś przy obrotach. Dodatkowo zauważyłam, że obudowa laptopa zauważalnie nagrzewa się - nie tylko przy graniu, także podczas zwykłego użytkowania (Keeps Palm Rest Cool hehe). Czasem też dochodzi do ultra krótkich zacinek np. filmików na youtube czy w czasie grania. O laptopa dbam wyjątkowo, nie ma żadnych mechanicznych uszkodzeń itd. Zastanawiam się bardzo, czy faktycznie odsyłać go już na gwarancję? Szczerze mówiąc trochę się tego obawiam.

Dzięki za pomoc mordy!

 

Ashampoo HDD Control 3post-280775-0-58930100-1436301357_thumb.post-280775-0-39423900-1436301392_thumb.

Tak przy zamkniętym laptopie ciężko jest coś zdiagnozować.

Może lepiej go rozkręć i wtedy zobacz.

Być może jakiś kabel nasunął się na wiatrak i robi się hałas.

Możesz spróbować go rozkręcić, ale nie wiem czy nie stracisz przez to gwarancji . :slight_smile:

Cześć.

spróbuj dokładnie zdiagnozować skąd słychać to “ocieranie się”, o którym mówisz, czy jest to bliżej wentylatora czy bliżej dysku twardego.

Np. mógł jakiś kabel dostać się do wentylatora i to powoduje ocieranie się wentylatora o kabel.

Wiele razy już miałem taki problem. Najlepiej jakbyś go rozkręcił i od razu wszystko byś wiedział, ale najpierw się zastanów bo możesz stracić gwarancję, chociaż ja swojej mamie naprawiałem laptopa ASUS i jej bez problem naprawili na gwarancji. :slight_smile:

Mam ten sam problem i moim zdaniem jest to dysk twardy i raczej nic nie haczy, nie ociera. Jeśli ptakilatajokluczem wysyłałaś na gwarancje, napisz czy rozwiązali ten problem, cokolwiek jeśli pomogło.