Asus eee 1215B


(marcin565) #1

Witam

Mam nie mały problem z moim nowym netbookiem (Asus 1215B). Sprawdzałem jego sprawność pod dwoma systemami, jak i pod Windowsem 7 HP x64, jak i Linuxem Debianem 6.0.3 (najnowszy chyba).

Windows 7 Home Premium (x64)

System czasem wywala Blue Screena, niestety o różnym kodzie błędów, więc analiza pliku minidump chyba nie za dużo tutaj da. W dzienniku systemowym jest wpisywany błąd kernela. Po wyłączeniu opcji ponownego uruchomienia po błędzie systemowym (Komputer >> właściwości >> Zaawansowane >> Odzyskiwanie >> opcja) system nie wyświetla Blue Screena, jednak zachowanie jest podobne, do dziennika systemowego trafia wpis o błędzie kernela, a system tak jakby zastyga, myszka się nie rusza, nie reaguje na włączenie/wyłączenie Caps Look`a, pomaga jedynie jego zresetowanie. Sytuacja powtarza się średnio co dwa dni, jednak nie używam tego notka zbyt często.

Linux Debian 6.0.3

System podczas ściągania paczek z serwera (aktualnie instaluję KDE) w pewnym momencie się poprostu zatrzymuje, tak jakby odłączyć mu kabelek z internetem. Po chwili na monitorze zaczyna wyświetlać takie taki oto tekst:

[776.315997] BUG: soft lockup - CPU#0 stuck for 6ls! [http]

[841.815997] BUG: soft lockup - CPU#0 stuck for 6ls! [http]

[907.311997] BUG: soft lockup - CPU#0 stuck for 6ls! [http]

...

Według mnie jest to jakies uszkodzenie sprzętowe, ponieważ pod każdym systemem jest jakiś problem, a owe systemy instalowałem już kilka razy z różnych źródeł. Pamięć RAM była już testowana, na moje nieszczęście (albo szczęście) nie znalazł w niej żadnego błedu (Memtest).

Prosiłbym Was o pomoc, czy aby na pewno jest to problem ze sprzętem, czy aktualizacja BIOSu może tutaj coś poradzić, a w ostateczności jak Asusowi opisać tę usterkę.

Konfiguracja sprzętowa:

Procesor AMD E-450

Karta graficzna: ATI HD 6320

RAM: 8 GB DDR3

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt :slight_smile: