Asus Eee gubi zasięg wi-fi

(Paluch Ti) #1

Witam.

Jak w temacie. Netbook Asus Eee problem z wi-fi

Gdy router jest dalej gubi, znajduje zasięgi i tak na zmiane, co chwile.

Warto kupić inną kartę zewnętrzną na usb i co możecie polecić ??

(Homik1983) #2

Proponuję zacząć od zmiany sterowników karty wi-fi na nowsze, a najlepiej zaktualizować także sterowniki dot. chipsetu płyty głównej. Jak nie pomoże sprawdź poziom ruchu na kanałach wi-fi za pośrednictwem np. aplikacji inSSIDer. Najlepiej gdybyś podał model karty wi-fi, routera, jakieś info o aktualnej konfiguracji, rodzaj systemu operacyjnego. Rozumiem, że na innych urządzeniach sytuacja nie występuje? Czy inne laptopy/netbooki korzystają z kart wi-fi na takich samych chipsetach?

(Paluch Ti) #3

Dzieje się to na róznych routerach. więc pewnie w tym nie leży przyczyna. Jak widać nie bardzo sie na tym wszystkim znam.

System jaki posiadam to windows 7 starter

W menadżer urządzeń - kary sieciowe mam tak:

• Atheros AR8152/8158 PCI-E Fast Ethernet Controller (NDIS 6.20)

• Karta atheros AR9285 Wireless Network Adapter

• Karta wirtualnego miniportu WiFi  firmy Microsoft

procesory:

AMD C-60 APU with radeon HD Graphics

-------------------||--------------------------------------

(Homik1983) #4

OK, zacznij od deinstalacji sterownika. Po ponownym uruchomieniu systemu zainstaluj ten sterownik. Następnie ponownie uruchom system i sprawdź poprawność utrzymywania połączenia wi-fi. Mam netbooka z podobną konfiguracją sprzętową i miałem podobny problem. Jeżeli nowy sterownik nie pomoże będziemy szukać dalej. Czy przypadkiem wspomniane routery nie pochodzą ze stajni TP-Linka? Podaj model i markę aktualnie używanego routera oraz sposób konfiguracji sieci wi-fi:

• czy SSID jest rozgłaszany w sieci czy ukryty?

• z jakiego zabezpieczenia sieci wi-fi korzystasz?

• czy masz włączone filtrowanie adresów MAC?

• czy router przypisuje adres IP dla netbooka losowo czy masz ustawione przydzielanie IP po adresie MAC?

• na jaką wartość w routerze masz ustawiony czas dzierżawy adresów IP w sekcji dot. konfiguracji serwera DHCP?

(Paluch Ti) #5

Wielkie dzięki za pomoc. Zaraz usune i zainstaluje ten sterownik.

Jesli chodzi o router to używam Dlinka a u dziewczyny jest Tp-link

d-linka podłączyli mi goście od których mam neta (bezprzewodowy internet)

po zainstalowaniu systemu na netbooku i instalacji sterowników wyszukało mi mojego Dlinka po czym podałem hasło (zaznaczyłem zapamietaj sieć i hasło, internet domowy) no i tak śmigam.

jest opcja która nie jest zaznaczona czyli połącz, nawet jeśli sieć nie emituje nazwy (SSID)

(Homik1983) #6

Jeżeli instalacja podanego sterownika nie da efektu będziesz musiał sprawdzić jak wygląda konfiguracja routera - czyli to o czym pisałem w poprzednim poście. Konfigurację możesz sprawdzić wpisując w przeglądarce internetowej adres IP routera, domyślnie jest to najczęściej 192.168.1.1 albo 192.168.0.1. Przeglądarka zapyta o hasło i login do zaplecza administracyjnego routera, loginem jest najczęściej “admin”, hasło ustalałeś sam albo osoby, które router montowały.

(Paluch Ti) #7

Router D-Link model DI-524

(Paluch Ti) #8

Zainstalowałem sterownik i jest różnica. Piętro niżej, siła spadła o 1 kreskę ale internet smiga dobrze. Sprawdze jutro u dziewczyny jak bedzie z netem u niej. Wielkie dzięki