Asus Eee PC 1015PN - Atom N550 a 64-bit


(egonek) #1

Witam. Planuję zakup notebooka tego co w temacie:

http://www.x-kom.pl/p/63454-netbook-10- ... y-mat.html

Czy dwurdzeniomy Atom N550 wspiera 64-bity? Bo zastanawiam się czy będę mógł zainstalować 64-bitowego Windowsa.


(darek0107) #2

A po co ci 64bity na takim komputerku?


(Michal Kolatek) #3

Wspiera 64 bity.


(Xparanienormalnyx) #4

To ja ci powiem inaczej, dołóż te głupie 200zł i kup sobie byle jakiego laptopa, bo niestety te "atomowe" netbooki to i do internetu zbytnio się nie nadają...


(jas_fasola) #5

Paranienormalny zanim napiszesz kolejną głupotę to ugryź się w palce! !!

"Atomowe" netbooki bardzo dobrze sprawują sie do użytku internetu sam posiadam Asusa 1201N moja połówka Samsunga i nic więcej nam do netu nei jest potrzebne. Tak więc nie wypisuj bredni! !!

darek0107 uwież mi lepiej jednak mieć te 64bit .


(egonek) #6

Zgadzam się z tobą jas_fasola. Gdybym chciał notebooka to wcale nie zakładałbym tego tematu tylko kupił notebooka. Mi zależy na mobilności. Netbook będzię służył mi przede wszystkim do pracy (na studia), na ten model zdecydowałem się ze względu na to, że ma kartę NVIDIA ION. Z testów wynika, że jest ona bardzo wydajna jak na takiego notbooka, więc cieszę się, że będę mógł sobie czasami na tym netbooku pograć. A co do instalacji 64-bitowego Windowsa to się jeszcze zastanowię. Bo nie wiem czy się opłaca instalować na nim taki system, skoro ma on tylko 2GB pamięci RAM. Zamierzam zainstalować na nim Windows 7 Professional (licencja MSDN dla studentów) ponieważ dołączany do niego Starter nie obsługuje technologii NVIDIA Optimus.


(Jerzys) #7

Co do przeinstalowania na inny system.Mam 1015 PN i przeinstalowałem na Win 7 Professional i wszystko niby działa ale każdą zmianę karty graficznej system próbuje wymusić restartem kompa.Poza tym na trybie energy saver bateria trzyma do 4.5 h a na Win starter mogłem pracować nawet 10 h.(oczywiście nie na ION )Nie wiem czy też macie taki problem?