Asus Eee PC 900 (kilka pytan)

(PpIiNnGgWwIiNn) #1

Mam male pytanko dotyczace tego czy Asus Eee Pc 900 ma ekran dotykowy czy nie. Drugie pytanie to to ile moze miec maksymalnie gb . Trzecie czy warto go kupic zamiast asusa eee 701 ? prosze o szybka odpowiedz

(Karmazyn65) #2

Nie ma ekranu dotykowego.

W ogóle tego nie warto kupować.

Lepiej za tę cenę kupić poleasingowy IBM ThinkPad z serii T4X z Windows XP Pro.

(Adalbert) #3

Na razie nie ma ekranu dotykowego, tak samo jak na razie nie ma procesora Intel Atom (ale mają niedługo wypuścić taką wersję).

2GB na pewno pójdą (już na 700 szły). Potrzeba więcej? Czytałem że ludzie mają problemy z 4GB na 900, ale 2GB jest wspierane bez problemu (w Linuksie chyba za stare jądro, wystarczy upgread).

Większa matryca - imo rzecz która zdecydowanie deklasuje 701 (1024x600 - w końcu normalna szerokość). Jak wystarczy Ci w zupełności 7'' i mała rozdzielczość to warto się zastanowić się nad 701 (tylko wtedy trzeba wybrać wersję).

A ja również zastanawiam się nad kupnem eee 900. I nie uważam by nie warto było tego kupować - za 1500zł masz nowiutki, malutki, leciutki, ładny komputer, który idealnie sprawdzi się np. w podróży. Ale zgodzę się, że nie spełni on raczej zadania komputera głównego.

NIe wiem czy PpIiNnGgWwIiNn jest zainteresowany poleasingowym sprzętem, poza tym gdzie go znaleźć?

(JNJN) #4

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN

(PpIiNnGgWwIiNn) #5

Chcialbym jeszcze zapytac czy w wersji 900 posiada glosniki ? Chodzilo mi jakiego ma twardziela a nie ile ramu ma.

(Adalbert) #6

http://pl.youtube.com/watch?v=aY2azHo0LAU a dokładnie 2:30 - wg tego filmiku są głośniki na spodzie obudowy.

W Asus eeePC nie ma typowego HDD, jest SSD. (co to jest w google i wikipedii)

http://www.asuseeepc.pl/asus-eee-pc-900-oficjalnie.html - "Nowy Asus Eee PC wyposażony został w [...] dysk 12GB (4GB wbudowana + 8GB flash) SSD dla wersji z Microsoft Windows, oraz 20GB (4GB wbudowana +16GB flash) SSD dla wersji z systemem Linux."