Asus Eee PC - Wyłączający się Touchpad


(March02) #1

Witam.

Mam problem z wyłączającym się samoistnie Touchpadem. Przy włączaniu komputera touchpad działa przez kilkanaście sekund po czym się automatycznie wyłącza i żeby sprawnie posługiwać się notebookiem muszę podłączyć myszkę i dopiero możną włączyć touchpada z pozycji opcji w prawym dolnym rogu. Muszę przyznać, ze jest to dość irytujące. Zainstalowałem już najnowsze sterowniki i problem niestety się ciągle powtarza. Macie może jakieś pomysły jak się z nim uporać?

Pozdrawiam


(gufi4) #2

zobacz w ustawieniach może jest ustawiony żeby ko wyłączać gdy podłączone jest inne urządzenie wskazujące ? może myśli że masz drugą myszkę ? zobacz w managerze urządzeń czy nie masz tam dwóch myszek czy co ?


(March02) #3

Sprawdzałem w menedżerze zadań. Z myszy gdy nie ma podłączonego żadnego urządzenia zewnętrznego widnieje tylko Touchpad. Co do momentu w którym wyłącza się touchpad to jest to czas po całkowitym wgraniu się wszystkich procesów systemowych. Przez około 20 sekund można korzystać z Touchpada jednak po załadowaniu się systemu należy podpiąć inne urządzenie żeby włączyć możliwość korzystania z Touchpada. Macie jeszcze jakieś propozycję do rozwiązania tego problemu?