Asus F3Sg, tajemnicze wieszanie się Visty

Od kilku tygodniu jestem posiadaczem Asus F3Sg i właściwie od pierwszych dni użytkowania zmagam się z pewnym problemem. W najróżniejszych sytuacjach (od przeglądania lekkich stron do pełnego stresu podczas wymagających gier) laptop zawiesza się. Wszystkie aplikacje łapią “brak odpowiedzi”, działają proste funkcje typu zaznaczanie ikon, czasami zamykanie okien itp. Dodatkowo występuje charakterystyczny objaw - dioda sygnalizująca pracę dysku świeci się nieustannie przez 3-5 minut. Wraz z wyłączeniem się wspomnianej diody komputer wraca do stanu używalności. OS to Vista sp1 z aktualizacjami. Cała sytuacja zdarza się kilka razy dziennie w nieregularnych odstępach czasu.

Ktoś ma pomysł jak uratować moje zszargane nerwy ?

A wiec…pierwszy błąd to zakup tego kompa… ja tez go popelnilem.

te same objawy i to dlatego ze Vista nie obsluguje wszystkiego co dziala pod XP mimo ze producenci np gier i programow zapewniają ze wszystko jest komptabilne ze sobą… np WinDVDCreator2 dziala ale jak sie przerabia plik to nie ma dzwieku…wniosek: stery są paskudnie zrobione, oraz serial nie pasuje chociaz w XP dziala… czekajmy na zbawiciela, XP dziala na F3SG_ale co z tego jak nie ma sterów pod grafike, dzwiek , lan, bluetooth, wi-fi i reszte tego wszystkiego; zaluje ze nie kupilem jakiegos HP z USA :frowning: #-o pozdro i niech nerwy nie bedą z tobą:D

mistrzu04 , ciekawe rozumowanie. Mam tego lapka 3 miesiące i zero problemów. namer usunołeś nortona?

Usunięcie Nortona to jeden z pierwszych kroków jakie podjąłem. Aktualnie pracuje z lekkim NOD32. Niestety zabieg nie przyniósł żadnych rezultatów.

w ustawieniach zarządania energią masz ustawione na jaki profil?

Tryb HighPerformance. Laptop pracuje głównie na zasilaniu z sieci (problem występuje również przy pracy na baterii). Spróbuję popracować na kompie z uruchomionym windowsowskim monitoringiem pracy dysku. Może uda się zaobserwować jakim plikiem/plikami tak usilnie młóci podczas zwiechy.

spróbuj przeistalować viste jak nie pomoże to serwis.

Witaj namer! Również jestem posiadaczem tego laptopa i uwierz mi Vista na nim chula aż miło. Spróbuj przywrócić system z dysku recovery, a Nortona najbezpieczniej pozbędziesz się za pomocą Norton Removal Tool ze strony http://service1.symantec.com/Support/tsgeninfo.nsf/docid/2005033108162039, jeśli to nie pomoże to tylko servis :expressionless:

Dzięki za porady. Właśnie przetrząsam zagraniczny internet pod kątem tego problemu (hasło w goglach to komunikat wyrzucany po wciśnięciu ctrl+alt+del -“Logon process has failed to create the security options dialogue”). Mimo, że problem dotyka sporej grupy użytkowników trudno o jakąś profesjonalną odpowiedź, każdy ma swoją teorię. W topicach na innych forach zauważyłem 3 główne poglądy: powodem jest oprogramowanie antywirusowe, któryś update ewentualnie dyski WesternDigital co pasuje również w moim przypadku.

Jeśli odkryję rozwiązanie z pewnością dam znać.

właśnie mi się wydaje że masz dysk uszkodzony

Mały update (mam nadzieję, że pomoże w zlokalizowaniu przyczyny ):

  • reinstall systemu nie pomógł

  • zauważyłem, że kiedy system zawiesza się i wraca do życia (zapala się i gaśnie dioda HDD) słychać ciche kliknięcie dochodzące ze stacji CD(w środku nie ma płytki)

uszkodzony dysk na 100 %

mam identyczny problem z tym laptopem jak użytkownik namer i mistrzu04

chciałbym prosić ludzi,którzy mają taki problem o kontakt na mój e-mail: ariel5@vp.pl

potrzebuję jak najwięcej informacji o tych problemach, ponieważ mam zamiar żądać zwrotu pieniędzy za ten sprzęt, który jest niezdolny do użytku

bardzo proszę o kontakt

ariel1992 , kierunek serwis.