ASUS F5N Wielki Problem z Kartą Dźwiękową i Dźwiękiem!

Witam !

To mój pierwszy post, na Waszym forum. Piszę go ponieważ wyczerpałem już wszystkie opcje pomocy zaczerpnięte z netu.

Do rzeczy.

Laptop ASUS F5N, problem - brak dźwięku.

2dni temu w czasie gry nagle wyłączył mi się dźwięk, włączyłem i wyłączyłem komputer i to o dziwo poskutkowało.

Jednak wczoraj stało się dokładnie to samo, tyle, że wielokrotne próby resetowania laptopa nie przyniosły skutku.

Próbowałem już dosłownie wszystkiego, odinstalowywałem stery/instalowałem na nowo. W Panelu Sterowania również nic nie da się zrobić bo jest napisane “Brak sprzętu Audio”. To samo jeżeli chodzi o Menadżera urządzeń. Po wpisaniu komendy ‘dxdiag’ w uruchom, i zajrzeniu do zakładki “dźwięk” pojawia się napis

"Nie znaleziono karty dźwiękowej. Aby ją odnaleźć, zainstaluj sterownik dźwięku dostarczony przez producenta sprzętu."W prawym dolnym rogu również nie mam tego głośniczka. Próbowałem również odinstalowania K-lit~ Kodek, bo i taka porada pojawiła się na jakimś forum. Usuwałem również pliki z regedit, tzn kb888111, ale i to nie pomogło.

Nie wiem kompletnie co robić, mam nadzieje, że objaśniłem Wam to w miare przejrzyście.

Proszę o pomoc !!

Zrób screena i pokaż co pokazuje menedżer urządzeń na liście kontrolery dźwięku. jeśli pokazuje że jest nie zainstalowane urządzenie brak sterów jeśli nic nie pokazuje karta nie jest widoczna w tym celu sprawdź w biosie czy jest karta włączona jeśli jest przestaw na disabled odpal kompa następnie wyłącz go wejdz do biosu przestaw na enabled. jeśli nadal nie będzie widoczna znaczy że padła.

blad-dzwieki.JPG

Dodane 03.02.2012 (Pt) 0:32

Odświeżam pytanie. Pomoże ktoś ?

Dodane 08.02.2012 (Śr) 16:06

?

?