ASUS G1 - opinie

(Voytec749) #1

Witam!

Szukam notebooka - zamiennika stacjonarnego. Zainteresował mnie Asus G1. Jest drogi, ale bardzo fajny. Chciałbym poznać Wasze opinie na jego temat.

THX

(Nowy10) #2

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-As ... 112.0.html

(Voytec749) #3

Czytałem to :smiley: Ale chciałbym, abyście Wy się wpowiedzieli na ten temat - jak ten sprzęt sprawuje się nacodzień. Czy ma możliwość rozbudowy RAMu do 4GB??? Bo jeśli uda mi się go kupić, to musi starczyć na kilka lat... I czy ma on wyjścia/wejścia liniowe na klasyczne małe jacki? Bo coś mi sie wydaje, że nie, a muszę podpiąć głośniki...

Skomentujcie go lub ewentalnie polećcie coś o podobnej cenie (niższej najlepiej) i parametrach. Mam na lapa ok 5k, ale myślę, że nawet na te 7,5k udałoby mi się przekonać rodziców.

(Msprungk) #4

Skoro czytałeś to widziałeś zapewne:

"2048 MB, DDR2 PC5300 (667 MHz) SDRAM, maks. 4096 MB, 2x 1024 MB"

A co do samego laptopa to, owszem, niezły, ale mając do wydania taką kasę wolałbym sobie kupić Peceta z grafiką 8800GTX i z jakąś przyzwoitą 19-tką LCD.

Raz, że miałbym potężną wydajność takiego kompa, dwa, że mógłbym go bez problemu rozbudować. Laptop takiej opcji nie ma. Za wyjątkiem dołożenia RAM-u i dysku, ewentualnie podpięcie dodatkowych urządzeń do złącza USB czy ExpressCard, możliwości rozbudowy są znikome

Jeśli szukasz sprzętu to grania to zdecydowanie zakup tego laptopa nie ma sensu. Za rok jego wydajność będzie mniejsza a grafiki w nim nie zmienisz w prosty sposób...

Może rozważysz zakup konsoli XBOX360 z jakimś sensowym monitorem LCD 22" (na przykład BENQ panorama) a laptopa kupisz prostszego do pracy

Wydaje mi się, że to bardziej optymalne rozwiązanie

(Voytec749) #5

Co do ramu to racja, ale na różnych stronach różnie piszą... Gdzieniegdzie jest, że max 2GB. Dlatego nie wiem, jak jest rzeczywiście. Wbrew pozorom nie szukam kompa do gier :smiley: Bo nie jestem zapalonym graczem - mało gram. Ale czasami potrafi mnie coś wciągnąć - nie mam dużych wymagań. Natomiast szukam porządnego zamiennika PCta, który starczy mi na kilka lat. (do pracy, netu, multimediów i czasem gier). Wydaje mi się, że ten lap mi wysatrczy. Ostatnio kupiłem zewnętrzny dysk 320GB więc... :mrgreen: Jeśli RAMu da się dołożyć to może kiedyś się dołoży, a grafa powinna styknąć. Tyle, że OBSŁUGA DX 9... A co z DX 10???

A co myślicie o Viście Ultimate? Chyba dobry wybór... Z tym, że ja wole sam instalować system - nie lubie preinstalowanych. Lubię robić wszystko sam.

PZDR - proszę komentujcie

(Michal Kolatek) #6

Nie ma laptopów z kartami z dx10 i po co jak nie grasz, gry na ten dx objawią się za ~2 lata.

Pewnie nawet narzędzi home nie wykorzystasz, nie potrzeba. Polecam starego sprawdzonego XP, Vista, jak dla mnie najgorszy po milenium sys od M$.

(Craker92) #7

Lepiej Home Premium

(Voytec749) #8

He he he spory czas używałem ME i byłem zadowolony :smiley: A na Vistę prędzej czy później niestety będziemy zmuszeni przejść.

No ale przejdżmy do sedna sprawy - co o tym lapku? No i jak jest z tymi wejściami/wyjściami audio??? Ewentualnie polecajcie inne alternatywy, bo nie wiem czy to dobry wybór, ale myślę, że tak.

HP by mi styknęła, ale skoro dają Ultimate!!

(Craker92) #9

A jak dają to bierz :stuck_out_tongue:

(Kohena) #10

Witam,

Mam Asusika G1. Gorąco polecam. Jest bardzo dobrze wykonany, z grafiką nie ma problemu. Pamięć możn dołożyć do 4GB. Np. Stalker chodzi na max ustawieniach i płynnie (nic dodać nic ująć). Jestem na systemie Vista Home Premium. Prawdą jest, ze system zżera pamięć i wykorzystywane jest non stop około 30-40% ramu.

W razie jakich kolwiek pytań służę pomocą. Ale laptopik polecam.

PS. Do kompa dołączony jest plecak i mysza Logitecha MX 518 na długim kablu. Jedyne co niewygodne w kompie to umieszczone z tyłu wejścia USB. A i WLan śmiga pięknie na G standarcie. Pliki około 3-4 MB ściągam z kompa w sieci przez setne sekundy:)

Pozdro;)

(Voytec749) #11

kohena Wielkie dzięki za pomoc na GG! !!

(Kohena) #12

:))

I tak jeszcze nie wszystko. Podesłałam Ci zdjątka lepsze na maila:)

(Kwisnia 1990) #13

Ja również tak uważam, najlepszy XP. Z milenium same problemy były. Ciągle sie zawieszał. A Vista nie ma sensu, poczekać na SP1 ale też Vista jest na porządnego kompa. A nie wykorzysta sie jej funkcji, a do tego ten kto gra w gry odczuje spadek wydajności.