Asus G511JM - zmiana wejścia słuchawkowego na wyjście mikrofonowe

Cześć,

kupiłem notebooka - model asus g511jm, w którym jest jedno wyjście które ma służyć jako wejście słuchawkowe i wyjście mikrofonowe. Gdy podłączam słuchawki wszystko działa jak należy, gdy podłączam mikrofon system traktuje go jak słuchawki i używa dalej wbudowanego mikrofonu. Moje pytanie brzmi w jaki sposób mogę zarządzać rodzajem tego wejścia? Posiadam system Windows 8.1 oraz sterowniki ze strony producenta klik. Do tego chciałem podzielić dźwięki przez taki adapter klik i moc korzystać jednocześnie z zewnętrznych słuchawek z mikrofonem. Moje drugie pytanie brzmi - jak to ogarnąć i czy w moim lapku jest to w ogóle możliwe?

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Użyj przejściówki jak z podanego linku. Pamiętaj o tym że mini jack musi być czterodzielny !

Używałem, jack jest czterodzielny. Nie działa :smiley:

W ustawieniach karty audio są pewnie dwa mikrofony wewnętrzny i zewnetrzny . Musisz włączyc ten zewnetrzny .

W momencie podłączenia słuchawek wyskakuje mi coś takiego klik, zakładka od mica - klik, zakładka odtwarzanie - klik - monitor podłączony przez display port jeśli ma to jakieś znaczenie.