(ASUS GeForce 8800 GTS 640MB)- wysokie temperatury!

(se3a) #1

Witam!

Od jakiegoś czasu gry mi się wyłączały, myślałem że to może od sterowników grafy, ale te nie pomogły. Zainstalowałem DX, też nic nie pomogło. Więc napisałem do jednego człowieka o jakąś poradę co do tego. Powiedział mi że mam sprawdzić temperaturę kompa. Pobrałem SpeedFana, i sprawdziłem temperatury. Okazało się że karta na pupicie z nie uruchomioną żadną grą ma istną "saunę". Temperatura wynosiła 85 stopni. Trochę się zdziwiłem, bo kolega powiedział że to za dużo i poradził żebym odpalił jakąś grę i zobaczył jakie będą temperatury. Włączyłęm Assassin's Creed'a. Po kilkudziestu minutach gry zminimalizowałem grę i zobaczyłem jakie temperatury osiągała moja karta. Na wykresie w SpeedFanie największa temperatura wynosiła 100 stopni i nie schodziła poniżej 90 stopni. Co zrobić aby obniżyć temperaturę karty? Słyszałem coś o jakiś coolerze czy coś w tym stylu, ale są skutki uboczne czyli głośne chodzenie karty. Poradzcie coś...

Pozdrawiam.

(Toffik325) #2

hmmm.... Myslę, że Cię trochę pocieszę, jak Ci powiem, że temperatura tej karty powinna być między 50*C - 85*C :). Jak już powiedziałeś coolery to są "wiatraczki" lub inne systemy chłodzące Twoje komponenty komputerowe, jak na przykłada kartę graficzną :slight_smile: Aby obniżyć temperaturę myślę, że musiałbyś zmienić coolerek (słyszałem o programowym zwiększaniu wydajności coolera ale tym raczej nic nie zdziałasz). Jeśli masz większe fundusze to radze posprawdzać na http://www.komputronik.pl chłodzenie do GF 8800 GTS 640 mb, a jak masz mniejsze fundusze to polecam http://www.allegro.pl :wink: Na coolerach się zbytnio nie znam, ale polecam chłodzenie wodą, albo dobrym wiatraczkiem. Woda stoi z tego co się orientuję 300 - 500 zł a dobre wiatraczki 200 - 400 zł (jak nie to mnie poprawcie xD).

P. S.: Woda jest troche cichsza od wiatraka, więc nie będziesz miał "skutków ubocznych" :slight_smile:

P. S. 2: Pozdro :smiley:

(se3a) #3

A słyszałem że mozna zamontować dodatkowe wiatraki na obudowie komputera. Myślicie że to by pomogło?

(Matrix62357) #4

Możesz spróbować, będzie wyciągać ciepłe powietrze. Temperatura powinna się wtedy trochę zmienić, a przy okazji

zmniejszysz temperatury innych podzespołów.