Asus HD3650

(Brat3k 87) #1

Witam ponownie, chciałbym się zapytać o parę rzeczy. Od paru dni zastanawiam się nad kupnem karty graficznej i niestety ale coś zdziera mi z sen z powiek o to ten problem...

Karty parametrami są IDENTYCZNE, cena podobna. Ale znalazłem coś czego nie rozumiem

W pierwszej karcie:

Typ zastosowanej pamięci DDR2 (128bit)

w drugiej

Typ zastosowanej pamięci GDDR2

no i czym to się rożni?:stuck_out_tongue:

2 pytanie, czy te karty wejdą na płytę główną Asus P4P800 SE...

czekam na odpowiedzi

(Lgoczol) #2

Z opisu produktów wynika, że obie karty mają szyny pamięci 128 bitowe, więc różnią się jedynie zastosowanym systemem chłodzenia i wielkością pamięci. Jednakże szczegółów należy dopytać w sklepie, bo ktoś w komentarzach krzyczy, że rzekomo ta Saphhire ma szynę 256 bitową. W opisie twojej płyty głównej jest napisane 1xAGP 8x, więc nie powinno być problemu.

(Andriusza1) #3

Bzdura, obydwie są 128bitowe, a ten co krzyczy to sam nie wie co krzyczy. Raz krzyczy, że DDR3 256bit, a za chwile potwierdza, że to 128bit. Na moje to obydwie są GDDR2 i 128bit. Nie wierzę, że zespól Proline podał złe parametry. Czemu miałaby nie wejść na twoją plytę główną, skoro masz AGPx8? To musi wejść, chyba że masz jakąś małą obudowe.

(Brat3k 87) #4

no jak wejdzie to fajnie :slight_smile: czyli nie ma różnicy między gddr2 a ddr2 :>

zresztą coś tam piszą o zasilaczu a ja mam chyba artefakt... 300 w o.O?

(JNJN) #5

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

(Andriusza1) #6

Nie ma żadnej różnicy pomiędzy GDDR2, a DDR2 bo to jest to samo. Zasilacz fakt polecam mocniejszy