ASUS K50IJ - Zacina się, co zrobić?


(XtremeRelocaled) #1

Witam!

 

Mam problem z ASUS-em K50IJ, no i cóż laptop zamula na potęgę. Nie mówię już tu o YouTube które klatkuje czy czas reagowania przy starcie. Diagnozując go myślałem że to problem z dyskiem - odczyt potrafił spaść do ... 3 MB/s, reszta SMART była OK, więc wymieniłem takową cześć i leciutko się poprawiło (szybciej startuje) (na HGST 500GB 7200RPM), jednak reszta bez zmian. Czyszczony CCleanerem, skanowany Avast, Malwarebytes itp. - nic. Ostatnio przeinstalowałem system na nowo, dało się z niego korzystać (i tak już w tym stanie działał wolno w porównaniu do mojego komputera z Celeronem ~1GHz) do momentu zainstalowania tego co potrzeba (sterowników itp.) - potem znowu to samo (potrafi uruchamiać przeglądarkę nawet minutę, łapie zwiechy w explorerze, [potrafi zrobić sobie przerwę na 5 minut]). Nie mogę zmienić systemu na inny gdyż to nie ja korzystam z tego laptopa na co dzień, musi zostać Windows 7. Raczej to nie kwestia tego co mam zainstalowane, uważam na wybryki podczas instalacji (toolbary itp.) , instaluje w specjalnym folderze C:/Programy, ogólnie porządek na dysku.

 

Co jest zainstalowane

 

7-Zip

A. Flash player

A. Shockwave

A. Air

Picasa

Firefox

Avast

Malwarebytes A.M.

Aktualizacje Windowsowe...

Sterowniki (Card Readera, Grafiki, Kamerki)

(brak syfu od ASUSa)

 

Specyfikacja poniżej.

 

CPU: Pentium T4200

RAM: 2GB

HDD: HGST 500GB 7200RPM, nowy (+ Seagate 320GB 5200RPM, leży i się kurzy), zajęte 60 GB

OS: Windows 7 Home 32 bit  (próbowałem 64 bit - bez różnicy)

 

Przy okazji wymieniania dysku wymieniłem pasty itp. - wentylator teraz sobie odpoczywa, temperatury spadły a sprzęt (wydajność) nic sobie z tego nie robi.

 

Laptop służy do internetu i jako przeglądarka zdjęć (Picasa) (co już chyba wynika z tego co jest na nim zainstalowane)

 

Strona ASUSa

 

No i teraz gdzie szukać przyczyny?

 

 

 


(sokoleokopr) #2

ODPAL JRT

 

http://www.dobreprogramy.pl/Junkware-Removal-Tool,Program,Windows,39541.html

 

To na 200% wina softu, t4200 to mocny procek. Jeżeli używasz ff/opery/chroma to zamiast adblocka zainstaluj ublock - różnica spora.


(XtremeRelocaled) #3

Nic nie znalazło… (log)

 

Tak jak pisałem unikam pułapek tego typu (instalatory itd.), a co do ublock, spróbuję ale raczej nie naprawi to mizernej wydajności podczas przeglądania plików w windowsowym explorerze. Dodam że testowałem dysk na innym komputerze i z tym samym softem co już wyżej napisałem i nie zamula.