Asus K52N - instalacja Windows XP nie uruchamia się z pendriva


(M0de Uc) #1

Witam, dostałem od znajomego Asusa K52N z Windowsem 7, chcę zmienić system operacyjny na XP, problem w tym że nie działa CDROm i chciałem zainstalować Windows z pendrive. O to czego próbowałem :


(mrFreeze) #2

Od razu piszę, że poradnik nie jest mojego autorstwa ale zawsze się sprawdzał kiedy jeszcze mogłem na moim konfigu stawiać XP-ka ina wielu innych konfigach też się sprawdzał.

 

http://www24.zippyshare.com/v/27117178/file.html

EDIT:

pewnie jak zauważysz problemem jest FAT32


(S3BA_) #3

Jeśli masz ISO z win xp to możesz zrobić bootowalnego pena za pomocą programu Rufus.


(M0de Uc) #4

Spróbowałem oby dwu sposobów i niestety żaden nie pomógł, przy bootowaniu Winem nic się zmieło, komputer po prostu się uruchamia.Przy bootowaniu rufusem był jakiś postęp, ponieważ komputer nie chciał się włączyć tylko był czarny ekran z “_” i na tym koniec


(S3BA_) #5

Sprawdz jeszcze wg. tej instrukcji

http://winclub.pl/topic/2122-tworzenie-bootowalnego-pendrive-za-pomoc%C4%85-rufus/


(M0de Uc) #6

Niestety nadal nic, tak jak poprzednio czarny ekran z “_”.


(system) #7

Wątpię żebyś dał radę to zrobić! Laptop jest przystosowany wyłącznie do Windows’a 7/32 lub 64-bit. A nawet gdyby, to znalezienie wszystkich sterowników pod Win XP będzie niemożliwe.


(M0de Uc) #8

Sterowniki już znalazłem, poszukałem trochę na innych forach i się udało, wiem że działają. Wiem też że ludzie jakimś sposobem instalują na tym Asusie Windowsa XP, lecz nie widziałem aby ktoś miał taki problem jak ja.