Asus K53SJ instalacja Win8, nowy BIOS

Witam,

Ostatnio coraz częściej zastanawiam się nad instalacją systemu Windows 8 (chociaż tymczasowo) i zapoznania się z prędkością pracy na moim laptopie w porównaniu do Windows 7. Niestety laptop ten nie posiada “wsparcia” dla Win8 i na stronie Asusa nie ma sterowników. Udało mi się rozwiązać ten problem wybierając model K53E zamiast K53SJ. Ten pierwszy posiada już wsparcie i sterowniki. Co jest dla mnie dziwne, bo laptopy niczym się nie różnią. Te same parametry i te same części.

Przed instalacją Win8 chciałbym zainstalować nowy BIOS, który wspiera nowy system. Oczywiście mój laptop nie ma aktualizacji BIOSu ale K53E już tak. W tym momencie pojawiają się moje dwa pytania:

  1. Czy mogę użyć sterowników od modelu K53E ?

  2. Czy mogę zaktualizować BIOS tym od K53E ?

Ad2. W zasadzie aktualizacja BIOS-u powinna być zgodna z twoim modelem laptopa, inaczej może spowodować problemy.

Ad 1. Jeśli ma identyczne podzespoły to tak.

Ad 2. Jeśli chcesz uwalić laptopa to proszę bardzo.

Właśnie laptopy są identyczne (jedynie K53E ma jedno USB3.0) tak to mają identyczne podzespoły. Więc BIOS powinien działać.

Tak sobie wmawiaj, jak będziesz szukał serwisu z programatorem.

Ad1. Duże ryzyko, że nie zadziała Ci dźwięk lub grafika, ale powrót (na szczęście) do starego układu zawsze możliwy. Wbrew pozorom SJ i E , to nie są identyczne laptopy.

Ad2. Absolutnie nie możesz! Chyba, że masz blisko do serwisu. Wątpię zresztą, że Twój laptop przyjmie BIOS od innego modelu.