Asus K53SJ instalacja Win8, nowy BIOS


(Xemidra) #1

Witam,

Ostatnio coraz częściej zastanawiam się nad instalacją systemu Windows 8 (chociaż tymczasowo) i zapoznania się z prędkością pracy na moim laptopie w porównaniu do Windows 7. Niestety laptop ten nie posiada "wsparcia" dla Win8 i na stronie Asusa nie ma sterowników. Udało mi się rozwiązać ten problem wybierając model K53E zamiast K53SJ. Ten pierwszy posiada już wsparcie i sterowniki. Co jest dla mnie dziwne, bo laptopy niczym się nie różnią. Te same parametry i te same części.

Przed instalacją Win8 chciałbym zainstalować nowy BIOS, który wspiera nowy system. Oczywiście mój laptop nie ma aktualizacji BIOSu ale K53E już tak. W tym momencie pojawiają się moje dwa pytania:

  1. Czy mogę użyć sterowników od modelu K53E ?

  2. Czy mogę zaktualizować BIOS tym od K53E ?


(Pablo79) #2

Ad2. W zasadzie aktualizacja BIOS-u powinna być zgodna z twoim modelem laptopa, inaczej może spowodować problemy.


(falcon89) #3

Ad 1. Jeśli ma identyczne podzespoły to tak.

Ad 2. Jeśli chcesz uwalić laptopa to proszę bardzo.


(Xemidra) #4

Właśnie laptopy są identyczne (jedynie K53E ma jedno USB3.0) tak to mają identyczne podzespoły. Więc BIOS powinien działać.


(Qba Lukaszczyk) #5

Tak sobie wmawiaj, jak będziesz szukał serwisu z programatorem.


(system) #6

Ad1. Duże ryzyko, że nie zadziała Ci dźwięk lub grafika, ale powrót (na szczęście) do starego układu zawsze możliwy. Wbrew pozorom SJ i E , to nie są identyczne laptopy.

Ad2. Absolutnie nie możesz! Chyba, że masz blisko do serwisu. Wątpię zresztą, że Twój laptop przyjmie BIOS od innego modelu.