ASUS K70ij nie widzi kości ram

witam i z góry przepraszam jeśli piszę w nieodpowiednim dziale ale jestem tu nowy, mam taki właśnie problem mam laptopa ASUS K70IJ miał on od nowości 2gb ramu ale było mi mało i dokupiłem kość 2gb po wpięciu nowej kości ani system ani bios nie widza jej i pokazują nadal 2gb zamiast 4gb co może być przyczyną dodam że mam Windows 7 64 bit

Jakie pamięci kupiłeś? Podaj dokładny model pamięci, które były w laptopie oraz tych, które kupiłeś.

Spróbuj odpalić laptacza na samej nowej kości , działa ? a po wejściu do biosu z oboma kościami ile widać ramu ?

z tego co się dowiedziałem to pamięć co jest od nowości jest wlutowana w płytę główną na stałe i mam jeden dodatkowy slot na pamięć jak wcześniej mówiłem bios oraz system widzą tylko 2gb nową pamięć jaką kupiłem to Samsung 2gb 2rx8 pc2-6400s-666-12-e3 tak się zastanawiam czy nie trzeba czasem w biosie czegoś przełączyć ale to tylko moje domysły gdyż z biosu jestem noga dodam że nowa pamięć jest sprawna gdyż sprawdzałem ją na innym laptopie i działa bez zarzutów