Asus P5B i procesor E8400. POMOCY!

Witam. Mój problem polega na tym iż po zmianie proca z e4300 na w/w o dziwo ten się grzeje. ;/ W E4300 z 1.8 udało mi się wyciągnąć 2.9 GHz przy czym w biose wszystko było na auto i tem wahały się w granichach w stresie ok 55 ‘. A ten na standardzie ma już 50’. Moje chłodzenie to Blue Orb 2. A jak podniosłem FSB do 400*9 = 3600 GhZ temp wyniosła 90’ !!

Jak niechcesz go spalić to jasne że trzeba ustawić ręcznie napięcia… nie wiem jak można na automacie podkręcać… płyta daje zawsze za duże napięcia na automacie przy oc a co za tym idzie procesor się dużo bardziej grzeje

Zaktualizował bym także bios do aktualnej wersji w asusie :wink:

dodam dla przykładu :wink: też mam asusa p5b z core2duo e6300 bez oc czyli 1,8ghz chodził na wyższym napięciu niż mam go na ustawieniu 2,5ghz :slight_smile:

Polecam lekture o podkrcaniu procesora http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradn … w?page=0,2 .Kierowałem sie tym poradnikiem podkręcając swój procesor.Najważniejsze nie podkręca się mając napięcie na auto.

Aha. Czyli ręcznie wszystko. a Dziwnie jest to że teraz jak jest wszystko standardowo to temp są w granicach 50 '. Troszkę za wysokie co ? Możliwe że cooler słabo dokręcony ?

Dodane 14.05.2011 (So) 18:08

neo 10 a jaką masz wersje biosu? ja 2104 03/09/2009

jumper.th.jpg

dsc00912ax.th.jpg

dsc00913z.th.jpg

Ogólnie to jest zdjecie mojego biosu. Gdybyście mi powiedzieli co i jak ustawić. Chciałem FSB na 400 Co dało by wynik przy mnożniku 9 3600 Ghz. ALe co z napieciami. Łysy jestem teraz

Cpu voltage na początek ustawiasz jak najmniejsze 1.2

I tylko poprzez zmiane cpuv ? Aż w końcu dojde do Stabilnośći ? Widze kolego że masz tego samego proca. Jakiem asz temp? Co radzisz jeśli u mnie są troche za wysokie?

Temp,trochę za duże.Możliwe że ci chłodzenie nie chłodzi jak trzeba.Ja mam przy testowaniu programem OCCT max ok.60.(chłodzenie cooler master 120mm) na spokojnie to 37.Jak ci już system nie odpali to podwyższasz do 1.3.

Zacznijmy od tego, że ten Blue Orb 2 jest niewiele wydajniejszy od boxowego coolera CPU a więc wysoka temperatura po mocnym OC to tutaj nic dziwnego. Sugeruję najpierw zakupić odpowiedni cooler CPU i pastę a potem dopiero się zabierać za OC…

Czytałem że jest to wydajny cooler. To w takim bądz razie co proponujecie ?

Dodane 16.05.2011 (Pn) 21:31

Zmieniłem paste i dokręciłem cooler. I bez stresu 42, w stresie 51" Czyli lepiej. Zobaczymy co się bedzie działo po oc ;]