Asus P5KC + E2160 wrażenia po O/C

Witam

Ostatni cały weekend walczyłem z nowym sprzętem i na jego podkręceniem i mam trochę obserwacji i może komuś się przydadzą.

Najpierw co w bebechach:

Ever Silver 480W, Intel Core Duo E2160 1.80, Asus P5KC, Patriot 2x1024MB 800MHz CL4.0 EP LLK, Gigabyte GeForce 8600 GT.

Co do płytki - pomijając denerwujące podwójny start całkiem przyjemna, przy testowaniu poszła na FSB 400 na dalej pamięci już nie pozwoliły lub to dla tej płytki graniczna wartość fsb. Pamięci zgodnie z tym co producent gwarantuje chodza na 4x4x4x12 przy 2,2v i przy niskim mnożniku dało się je podkręcic do 900 dalej sobie odpuściłem. Ostatecznie procesor stabilnie poszedł na 360x8 przy pamięciach 864. Wszystko powyżej sie wygrzmacało na OCCT lub w ogóle sie nie uruchamiał komputer. Ciekawostka co do Core Duo zauwazyłem że nie znosi przesadzonego napięcia - przy 1,35v nie uruchamiał się na szynie 360x8 po zmniejszeniu do 1,25v poszedł jak złoto. Wydaje się to optymalne bo ASUS przekłamuje na napięciach OCCT wskazywał 1,23v i pod obciążeniem 100% procesora napięcie spadało do optymalnego 1,18. Czyli nie ma co przesadzać z napięciem. Zasilacz stabilnie podawał i ta cisza.

Podsumowując procek podkręcony na 2,88 ghz i pamięc na 864 - pewnie mozna by wiecej ale mi to wystarcza. Choć ciekawostka testując sprzęt PCMarkiem z różnymi ustawieniami pamięci otrzymałem lepsze wyniki na pamięci 720 niż 864 - nie wiem dlaczego.

Ogólnie polecam ten zestaw.

Troche padaka ci się trafiła

Do mnie właśnie doszedł Fox i postaram się dzisiaj zarzucić pare screenów

Daj więcej napięcia i walcz z procem i pamięciami

BTW Testowałeś stabilność. Przejdzie Orthosa 3-4h?