ASUS P5KC vs. FOXCONN P35A-S

Witam :wink:

Mam takie pytanie czy Asus P5KC jest lepszy od Foxconna P35A-S ?

Czy Asus będzie lepszy od OC ?

no i którego brać ?

Reszta :

Asus GF 8800GTS 512

E8200

Samsung F1 750GB

Corsair HX520

Crucial Ballistix 4GB Dual

Cooler Master ELite 331

Creative SB Audigy SE

FOXCONN! !!

Bierz Foxconna, dobra firma, stabilna płyta…

asusy lubią być awaryjne i w ogóle nie polecam! nie patrzcie tylko na stopkę : D

bierz foxa…

potrzebne ci 4gb? jak nie jesteś grafikiem to 2gb ci w 100% wystarczy…

a za te pieniądzie kupisz e8400 albo jakieś fajne chłodzenie

Bierz Foxa!

Racja, bierz foxa, jak ci mówią…

Właśnie oto chodzi że bardzo dużo pracuję w PSie :slight_smile:

E8200 i tak będę kręcił a różnica między E8400 a E8200 jest niewielka :slight_smile:

Pieniądze na chłodzenie się znajdą ale to już jakoś w czerwcu, do tego czasu nie będę kręcił, chyba że ktoś się orientuję ile E8200 wyciąga na BOXowym chłodzeniu ?

Czyli jednak wezmę Foxconna :slight_smile:

Jeszcze jakie chłodzenie polecacie mi do E8200 ?

Oraz czy nie opłaca się kupić jakieś starczej karty a potem kiedy wejdą te nowsze zakupić np. GeForca 9800GX2 który napewno stanieje ?

Przepraszam za OT.

Jeśli nie zamierzasz na niej w nic grać(w nowe) to można np. http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,42969/

Na BOX można zrobić i 4,0GHz ale temperatury będą dochodzić do 70*C. Ja na box zrobiłem 3,6GHz i mam 63*C a TR 15*C mniej, a jak się pasta wypali to jeszcze z 3-5*C spadnie.

Tak weź Foxconna, Asus P5K jest bardzo nie dopracowaną płyta, wersje premium i deluxe są dobre ale reszta… w ogóle tanie Asusy są kiepskie, jeżeli chcesz mieć dobrą płytę od Asusa to musisz wydać co najmniej 500zł.

Chłodzenie do E8200? Thermalright Ultima 90 lub Thermalright 120 eXtreme.

kup 8800GS, jest dość wydajna a do tego straci najmniej w cenie do wakacji, kiedy wyjdą nowe karty.

No właśnie zamierzam :slight_smile:

Chyba jednak wezmę tego GTSa 512 i tyle…

Lepiej kupić teraz 8800GTS, np od Gainwarda albo Asusa. 9800GX2 są podobno wolniutkie, mimo dwóch rdzeni. Na 8800GTs i tak bez problemu wszystkie gierki chodzić będą na full.

Marcin0392 , skąd Ci do głowy to przyszło że 9800GX2 jest wolniutki. radeon tak ale nie Geforce. Ten GX2 pozwala gre w 1920x1080 na full detalach z AA… żadna karta tego nie potrafi.

Tak czy inaczej, nie opłaca się kupić 9800GX2. Lepiej wziąć teraz 8800GS i poczekać do wakacji. Ta karta straci na cenie z 50zł a taki 8800GTS z 150zł. W wakacje kupić nowa kartę i grać.

Jak kupie teraz 8800GS to jaką kartę w wakacje ? czy poprostu kupić GTS 512 i już się niczym nie przejmować :slight_smile:

Msi P35 fir/fox, jeśli asus to p5k pro - lepszy pod quady.

Prawdopodobnie nowa seria geforce czy radeon będzie wydajniejsza od 9800GX2. Więc nawet jak byś kupił teraz 8800GTS to i tak był by sens zmiany na nowa kartę. Kup teraz 8800GS i czekaj na nową serię.

wyciekły z podobno dobre źródła testy wg których nowa topowa karta ATI jedno-procesorowa zostawia w tyle GX2. Podobno!

Teraz brać 8800GS/9600GT po wakacjach kiedy już sie ceny ustabilizują-zmniejszą brać nową kartę.

A pogram na 9600gt w nowe gry ? typu crysis na najwyższych wymaganiach ?

Czym różnią się poszczególne wersje 9600gt ? to samo chłodzenie ?

No i które wybrać ?

http://www.ramkomputer.pl/advanced_sear … cription=1

na 9600Gt pograsz w Crysis w 1280x1024 na wysokich detalach.

a myślicie że po wakacjach ceny GX2 spadną to obecnych cen 8800gtsa 512?

jeszcze raz, którego 9600 wybrać z linka :slight_smile: najlepiej gdyby była dość tania :smiley: było by na klawe myszkę i chłodzenie do proca:)