ASUS P5LD2 obsluguje Dual Core?

Witam,

Mam płytę ASUS P5LD2 i chciałbym dorzucić do niej Dual Core E5200. Tylko mam małe wątpliwości. Na oficjalnej stronie Asusa pisze ze ta płyta wspiera dwurdzeniowe procesory, lecz nie ma napisane czarno na białym że Dual Core zadziała. Czytalem na wielu forach jakie obsługuje procesory ta płyta i nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie. Zatem czy ta płyta obsłuży ten procesor ?

masz napisane wyraznie

Oraz

Lecz jest warunek aby płyta obslugiwała Core™2 musisz posiadac wersje płyty minimum 2.0

Więc jak mam wersje min 2.0 to na 100% ten procesor będzie w pełni stabilnie pracował ? :slight_smile: Aktualnie jestem w pracy i nie mogę sprawdzić jaką mam wersje. Oby 2.0 :((

tak sam chipset 945P obsluży Core 2 jesli płyta główna jest przygotowana na to czyli w Twoim przypadku musi to byc wersja płyty 2.0 czy 3.0

sprawdzić to możesz na pudełku płyty głównej na 100% bedzie pisalo ver. x.x lub PCB x.x

No pudełka niestety nie mam, ale podobno można sprawdzić programem CPU-Z… mniejsza teraz z tym, znalazłem oficjalną listę obsługiwanych procków przez tą płytę http://support.asus.com/cpusupport/cpus … &product=1

Kiepsko… :confused:

Dodane 22.08.2009 (So) 14:38

Istnieje szansa że ta lista jest nieaktualna :> ?

wlaśnie sam zobaczyłem że nie tam tam Twojego e5200

dlaczego? bo płyta nie obsluguje żadnego procka w architekturze 45nm tylko 65nm ;/

lecz jesli chcialeś go podkręcać to nawet na tej plycie glównej nie zrobił byś tego za dobrze ;/

Dlatego może wybierz cos z supportowanych procków

No to lipa :slight_smile: dobrze ze jeszcze tego procka nie kupilem :slight_smile: w takim razie jakiego procka bys polecał :slight_smile: ? tak do 250zł :stuck_out_tongue:

Zdejmij obudowę i obejrzyj płytę, obok proca, pamięci lub między slotami pci ver/rev/pcb będą podane.

Możliwe, zobacz w dziele z biosami może jest jakiś dopisek o obsłudze nowego rodzaju proca w przypadku strony asrocka tak raz widziałem, na liście proca nie było ale przy opisie co daje nowy bios była obsługa nowego proca.

no jak jest nowy bios to jest dopisane ze dodana obsługa nowych procesorów ale nie pisze jakich :confused:

ale po co ma zdejmować obudowe? a jesli ma gwarancje ?

wystarczy program CPU-Z

Download

o czym kolega kilerFCB sam napisal ze tak sprawdzi - Tobi nie czytasz poprzednich postów ?

Tak racja zdarza sie tak - ale Asus aktualizuje liste procków raz z wydaniem nowego biosu - po2 z tego co mi wiadomo płyta glowna i tak i tak nie obsłuży 45nm procesorów

Ale aktualizacja biosu zalecana tylko anjpierw sprawdz jaka masz wersje płyty by wiedziec czy w ogole mozesz mieć core2 :wink:

no mam biosa wersje 1903, czyli oficjalna najnowsza, jest jeszcze jakis nowszy ale BETA i cos tam z USB tylko poprawia… eh… wiec jakiego procka polecasz na ta zacna płyte :slight_smile: ?

Jak ma gwar i plombę to jak zmieni samemu proca? Z płyty cd zainstaluje? Bo ciężko będzie zdjąć obudowę do wymiany bez zniszczenia plomb.

Posty czytam, nie polecam programu bo np u mnie PCB pokazuje 1.0, a po zdjęciu obudowy na płycie 1.1.

Nie ma plomb, gwar to na początek podaj pcb płyty to coś się będzie polecać, bo wybieranie czegoś w rodzaju P4 jak jest szansa na starsze Core nie ma sensu.

od tego są serwisy :wink:

po2 rożnica 1.0 a 1.1 to w tym przypadku nie bedzie nam robila różnicy bo czy 2.0 pokaze czy 2.1 to już nie ważne. (akurat w tym przypadku)

lecz sie nie kłóćmy kolega sam zrobi co uważą za słuszne :wink:

Jeśli chodzi o procka to e6400 ma wirtualizacje wiec jakbyś miał win7 to bez problemu “XP Mode” zadziala :wink:

przypuscmy ze mam ta wersje min 2.0, ja tam wiele nie chce, zwykla dwurdzeniowka, zeby to w miare wszystko przyzwoicie działało i nic wiecej :slight_smile: czekam na propozycje :slight_smile:

a tak na marginesie to dzieki :wink:

Do 250 zł

http://allegro.pl/item718009361_intel_p … ancja.html

Tylko że jak mnie masz 2.01G to po włożeniu będziesz oglądał czarny ekran.