Asus p8z68v-pro+i72600k problemy po podkrecaniu

intel core i7 2600k

Asus p8z68v-pro

ram DDR 3 PNY 1333 hz 4gb ( w sumie to jest to kosc ktorej niema na liscie asusa)

GeForce GTX-460

Zasilacz to XFX 550 Pro

Windows Vista 32

Kilka dni temu po zlozeniu w/w komputera postanowilem dac mu szanse podkrecenia sie automatycznie dzieki programowi ktory

dostalem do plyty Asus Suite II tak to sie chyba nazywa,i wtedy sie zaczelo:

Juz podczas samego podkrecania wyskakiwaly mi Blue Screeny z roznymi bledami a gdy komp przetestowal sobie juz szystko doszedl do wniosku ze

podkrecanie nie powiodlo sie.-Dodam ze dalem mu opcje krecenie CPU+ RAM na raz.

Na ta chwile komputer jest tak niestabilny ze nie ma dnia zeby nie wyskoczyl mi jakis Blue Screen -programy samie sie zamykaja bez wiekszej

przyczyny Jestem troche podlamany bo nie wiem czy tym glupim pomyslem nie spiepszylem sobie kompa.

Kod bledu ktory wyskakuje mi najczesciej to STOP:0000008E i Stop:0000007f

Dodam ze rest biosu zworkiem niepomaga,jak i rowniez reinstalacja na niewiele sie zdala.

Czy sa jakies programy diagnostyczne ktorymi mogl bym przetestowac procka lub plyte??

i z 2gies strony zastanawiam sie czy az tak potezne problemy moga wystapic poniewaz kosc pamieci nie jest zgodna z zaleceniami Asusa??

I jeszcze taka Ciekawostka System diagnostyczny dolazony do plyty wykrywa ze Kosc pamieci ma 667hz to mozliwe skoro powinno byc 1333??

z temp tez nie mam zadnych problemow…

P.S.Przepraszam za pisownie ale pisze z pracy a tu niestety polskie znaki nie obowiazuja:))Tak ze panie Moderatorze prosze mnie nie lajac za pisownie,za

co z gory dziekuje.

Masa blue screenow to takze problem, z ktorym i ja po kupnie kompa sie spotkalem. Sciagnij i wypal na cd memtest86 - sprawdzi pamiec. U mnie okazala sie uszkodzona. A co do samego taktowania ramu to prawidlowo, bo podawane 1333MHz to chyba efektywne wartosci.

Odinstaluj ten badziewny programik, i kręć przez bios.

Jakie napięcie, jaki mnożnik? jakie temperatury?

667Mhz jest ok , bo to się mnoży razy dwa.

spoko jak tylko wroce jutro rano do domu biore sie za to… Na ta chwile nie jestem w stanie wam nic wiecej powiedziec (praca nocka):((

Dodane 11.10.2011 (Wt) 23:38

ok. wlasnie skanuje kompa mem testem 86 po 15 min. wyktyl mi 23 errory(na razie)-- wiec wydaje mi sie ze to ram byl glowna przyczyna blue screenow u mnie …- juz 26 bledow:( co o tym sadzicie?? kosc pamieci do wy…??