Asus Radeon HD 4870 czy inna firma Radeon HD 4870?

Mam problem bo ceny kart graficnych typu radeon 4870 są naprawde bardzo zróżnicowane. biorę płytę główną firmy asus to pomyślałem że i karta graficzna tej firmy była by dobrym wyborem jednak kosztuje ona 828zł a to dość dużo a ten sam model firmy MSI i w dodatku przy OC kosztuje 766zł. to jest róznica. Gdzieś czytałem że karty graficzne różnych firm różnią się tylko naklejką na chłodzeniu. ale z testów na różnych stronach co innego wychodzi. prosił bym o jakąś poradę co do wyboru karty graficznej. rozmyślałe również kupno karty graficznej 48700 firmy Gigabyte i sapphire. ale już po tym wszystkim nie weim co mam myśleć proszę o szybką odpowiedź z góry dziekuję.

ja na twoim miejscu wziąłbym PALITa

Rozumiem ale mam pytane czym te wszystkie firmy k.graficznych się różnią poza naklejką na chłodzeniu i zawartością pudełka??

Polecam MSI i Gainward. MSI np. wydaje karty fabrycznie podkręcane, różnić się też, mogą chłodzeniem. W sumie niczym więcej :wink:

na stronie www.chip.pl sprawdzałem niektóre karty z rodziny radeona 4870 i wynika że mają bardzo złabe chodzenie 34/100 i mniejsze czy standard w sród kart graficznych?? Ponieważ niechciałbym kupic karty graficznej na której gotowałbym sobie wodę na herbatę.